Parazit Dökme

cerenhaylaz

Merhaba yavru kedim geçen hafta iç parazit aşısı oldu bugün bir kaç defa ellerimde parazit olduğunu düşündüğüm ince siyah kurt gibi hareket eden şeyler farkettim. Kedimin parazitleri olabilir mi? Ve bunu nasıl çözerim yani eğer öyleyse nerede olduğu belli olmayan bu şeyler sağlığımız için tehlikeli olabilir mi? Şu parazit dökme konusunda birileri aydınlatırsa çok sevinirim

3 CEVAP

merhaba ben de kedimi ilk sahiplendiğimde iç parazit sorunu yaşadım. iç parazit için veterinerin verdiği ilaç kusarak ya da dışkısıyla birlikte parazitleri dökmesinde yardımcı oldu yani bu normal bir durum ancak veterinerimiz bize dışkısına elimizi sürmeden direkt kedi tuvaletinin küreği ile atmamızı söyledi mümkün oldukça dokunmasanız çok daha iyi olur. umarım yardımcı olabilmişimdir.

sforselin

Bazen tekrarlanması gerekebilir bu parazit ilaçlarının. Takip ettiğim bir hekim hap ve damla formundaki parazit ilaçlarının enjeksiyonla uygulamalardan daha etkili olduğunu söylüyor. Tekrarında hekiminizden hap ya da damla şeklinde uygulamasını talep edebilirsiniz belki

CansuMikey

Bizim de uzun süre iç parazit sorunumuz vardı. 3 kez tekrarladık. En son caniverm verdi veterinerimiz hap olarak ve şuan kurtulduk neyseki. Veterinerinizle konuşup kediniz için uygunsa bu hapı talep edebilirsiniz. Bulaşma konusuna gelirsek ellerinizi sık sık yıkayın ve çok temas etmemeye çalışın parazitlerle ve dışkısıyla. Umarım iyileşir bir an önce :)