Kedimin Kumunu Temizlerken Eldiven Takmalımıyım

kedisever6155

Kedimin tuvaletini temizlerken kürekle dışkıları alıyorum elim hiç dışkıya temas etmiyor sizce yinede eldiven takmalımıyım ? Toksoplazma bulaşma ihtimali varmıdır eldiven takılmazsa

5 CEVAP

Seykitt

Gerek olduğunu düşünmüyorum kumu her seferinde temizledikten sonra ellerinizi güzelce yıkamanız dışında bişeye gerek yok bence

DoraFiko

Merhaba bende eldiven ve maske kullanmıyordum. Temizledikten sonra ellerimi yıkayıp geçiyordum sadece. Kedilerimin her uygulamasını günü gününe yaptırıyorum. Ama büyük kedimde adını hatırlayamadığım sinek larvalarıyla bulaşan bir parazit çıktı. Çok inatçıymış kullandığımız parazit hapları ve iğneleri etki etmeyebiliyormuş. 3gündür serum ile parazit tedavisi oluyor. Bu dönemde hekimim kesinlikle eldiven ve maske önerdi. Ancak ben bundan sonrada kullanacağım. Çünkü parazit aşısı tam olsa dahi bu ihtimal olabiliyormuş. Eve giren sinekleri her kedi gibi deli gibi peşinden koşup yakalayıp bazen yiyordu ve muhtemelen bundan bulaşmış... yani demem o ki ne olur ne olmaz eldiven maske kullanalım

didarkardes

iç parazitini düzenli olarak yaptırıyorsanız gerek olmaz

Deniz00

Ben eldiven kullanmıyorum ellerimi yıkıyorum. İç dış parazit aşıları yapıldıysa, dışarı çıkmayan kediyse bişey olmaz.

BurcuAlexx

Bence gerek yok,zaten ellerinizi yıkamanız yeterli olacaktır