Kediyi Yıkamam Gerek

Zukooo

Yavru kedi bulmuştum patlaşmıştım burada. Hala çok pis hayvan hiç yalanmamış hastalıktan. Sonrasında çok iyi kurutup sıcak tutuyorum sizce tekrar yıkasam plur mu? Pire dolu üzeri ve bünyesi yüzğnden hiçbir şey yapamıyoruz. Yıkandıkça çıkıyor ama

5 CEVAP

Zeynepulku

Bit tarağı ile almaya çalışın. Hafif sirkeli su ile yıkayın. Sirke çok olmasın cok küçük ise. Bunun için vet hekimlerce şampuan var. Danışın alabilirsiniz.

sforselin

İlaçlı yikama falan yapabiliyorlar diye biliyorum kliniklerde. Onu bi sorup öğrenebilirsiniz. Pire yıkamayla kesin gidecek bir şey değil çünkü. Dış parazit yapamıyorlar mı?

Ozge00

Yıkamanın pek pireye faydası olmuyor. Daha once bende bir tane, üst komşum eve almis sonra pireli diye sirekli suyla, dalinle falan yıkamışlar :( Yine de pireliydi. Sprey daha guzel cozum olur.
Kirleri icin bir sey diyemem. Nemli bezle vs çıkmıyor mu? Neye batmış o kadar yavrum. Yikamak istiyorsanız yikayin ama bünyesi de zayif gibi hasta da demissiniz. Güzelce kurulamak lazim

Zukooo

Kıpkırmızı su çıkıyor yıkadıkça. İyice kurutup yıkasam iyi olucak. Kaka ve mama da var tüylerinde

Zukooo

Sirke ve su ile yavaşça ovalayarak yıkamaya karar verdim. Yıkarken bit tarağı ile de tarıcam. Sonrasında zaten iki habluyla tamamen nemini alıp uzaktan kurutma makinesi tutuyorum ve sonrasında sıcak su torbasına yatırıyorum. Evin içi de sıcak. İnşallah bir şey olmaz. Gerçekten tahminletime göre annesi biraz emzirip bırakmış bu hayvanı. Geldiğinde pislkten poposu kapanmıştı hayvan kaka dahi yapamamış hala onun sıkıntısını çekiyoruz