Scottish Fold Kedimin Gözleri Şişiyor

Verdatrtp

4 aylık kedimin gözleri sürekli şişiyor, kızarıyor ya da bir gözünü kısıyor. Veterinere gittim ama neden oluyor bulamadılar. İçe dönük kirpik olabilir dendi ama veteriner baktı o da yok. Şimdilik damla ve merhem verdiler. Bazen çok şişiyor bazen normale dönüyor. Nerdeyse 2 aydır böyle. Dün çaylı pamuk ile sildim ve merhem sürdüm gözü daha iyi oldu ama kalıcı bir çözüm mü bilmiyorum. Fotoğrafta şişliği inmiş hali. Sizce neden böyle oluyor?

6 CEVAP

bchsatlntc

Aynı sorunu bizde yaşadık 1 hafta önce veterinere gittik enfeksiyon olabilir dedi 3 tane antibiyotik hap verdi şuan iyi bir yere çarpmış da olabilir akıntı var mı

bchsatlntc

Çaylı pamuk çapak için iyi biraz buz koymayı deneyin ya da kaşığı dolapta bekletip biraz şiş yerlere tutabilirsiniz

bchsatlntc

Enfeksiyon ise antibiyotik kullanması gerekmez mi veteriner hekiminiz bir şey söylemedi mi

Verdatrtp

@bchsatlntc Teşekkürler akıntı çok fazla yok, şu an gözü normal gibi geldi ama sonra yeniden şişiyor. Çarpmış olamaz çünkü birkaç güne tekrarlanan bir durum. Enfeksiyon kapıyor gibi geldi bana da

Verdatrtp

Mikrop kapmıştır diyerek göz damlası ve merhem verdi sürekli tekrarlanırsa yeniden bakacaktı. 1 hafta oldu kalıcı olarak geçmediğinden yarın yine gideceğim veterinere

alabalik32

Benim oğlumda da tekrarlayan bir durum bu. Bayat çay demiyle siliyorum. Arada da sorunlu göze bir damla genta damlatıyorum.