Kedim Adını Anlamıyor

Dy22

Kedime ismiyle sesleniyorum duymuyor şşt yağıyorum duyuyor ahahshflg nasış alıstırabilirim ismine 2.5aylıkken sahiplenmistin ve suan 10aylık hemen hemen alısırmı????

12 CEVAP

darwinnnnn

mama verirken adıyla çağırmanız lazım ödül maması vermeden önce mutlaka adını söyleyip verin

Xiumine

adını şşt sanıyordur belki de 😂😅

Ayben02

Bence adını biliyordur ama takmiyordur 😸

alabalik32

Ödül mamasını elinize alın ismiyle seslenin. Sonra başka odalardan seslenin. Benim ki ödül mamasıyla paşa öpücük ver diyorum.Dudaktan öpücük bile veriyor :))

Anonymus944867

benimki de aynı pspsps diyorum koşarak geliyo ismini söylüyom bakmıyo bile mnbvfgh

ferhat05

Bizimki de aynı. Mama vermeden önce "Paşa" diye bağırıp mama dolu cam şişeyi sallıyorum ama normalde "Paşa" diyince yüzüme bile bakmıyor. Büyük ihtimal mama sesine geliyordur.

aleynaaoz

Kediler isimlerine köpekler kadar hassas değil. Bebekken belli bir dönemleri oluyor isimlerine alışmak için, onu geçtikten sonra da zor alışıyorlar. Ama üstte denildiği gibi adını sevdiği bir şeyle ilişkilendirirseniz dönüp bakacaktır, bir nevi koşullandırma yani.

Periisii

Ben dört aylıkken sahiplendim. Şu an 13 aylık. Adına, annem, oğlum, beyefendi, anniş, pisi pisi kelimelerine tepki veriyor. Ama sadece benim sesime. Yani söylediğim kelimeden çok söyleme biçimine tepki verir kediler. Sürekli aynı şekilde telaffuz edin anneeem dememe alıştı annem şeklinde düz söylesem umursamaz. Alıştırmak için hiçbir metod denemedim kendi alıştı.

Dy22

😂😂😅

Deniz00

Kedimi ilk aldığım günden itibaren mama- ödül maması vereceğim zaman ismiyle çağırdım o şekilde öğrettim. Elbette her zaman gelmez kedi bu fakat çoğu zaman geliyor. Şşt genelde kızma sesidir birbirine karıştırmayın ayriyeten bir de o sesle kızıyorsanız tabi öğrenmiştir bakar.

JIJOCAN

İşitme sorunu yok değil mi? Okuyunca aklıma ilk bu soru geldi

Dy22

Yok