Kuru Şampuan Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Gmz91910

Biopet aloe vera kuru şampuanı kullandınz mı?yavru kediler için de kullanıma uygun mu? Ben bio pet normal şampuanı kullanmıştm herhangi bir sorun yaşamadık ama banyoya sokmak oldukça zor:D

8 CEVAP

Ozge00

Güzel koksun isterseniz Papatya çayı vs var onunla silebilirsiniz, tüyleri de yumuşatma etkisi varmış.

Ozge00

İçeriğini bulamadım ben bu şampuanlarin

Ozge00

Aslinda aloe vera kediler icin toksiktir. Direkt yiyince zehirlenme riskleri cok yüksek ama üstüne surulen kuru şampuanda ne kadar risk var bilemedim. Ben yine de riske atmazdim.
Popo kısmındaki tüyleri kısaltabilirsiniz. Bu da yardımcı olur. Crystalin tarzi solüsyonlar da var, genel temizlik icin kullanılabiliyor. Ben yara, pati, agiz için vs kullanmıştım. Ya da direkt ilik su ile silebilirsiniz. Aslinda kendileri daha guzel Temizliyor, ben dokunmuyorum hic :D

Ozge00

Bence genel olarak kullanıma uygun değil. Kedilerin yıkanmaya ihtiyacı olmadığı gibi bu tarz şampuanlara da ihtiyaci yoktur. Sağlıklı bir kedi düzenli sekilde kendini temizler kirlenmez, kokmaz da. İstisnai durumlar vardir onun harici bu tarz ürünler kullanmak pek doğru değil.

Mehmetkr

Kediler için bilmiyorum ama köpekler için çok güzel birsey bu kuru şampuanlar. Islak köpek ölü köpektir derlerdi eskiden gerçekten de öyle köpeği yıkadıktan sonra hemen kurulasaniz bile hasta oluyorlar. Bizde mecburen kokuyu gidermek için farklı şeylere ihtiyaç duyuyoruz ve kuru sampuanda burda çok işe yarıyor pahalı bir şey de değil. Bir kez aldıktan sonra rahat 1 yıl yeter. 1 kutuda 25 TL civarında

Gmz91910

Ben kedimi ilk sokaktan aldığımda yıkamıştım mecburen. Sürekli olmasa da belki popo kısmı için düşündüm uzun tüylü bir kedi çünkü.

Gmz91910

İçeriğinde çok fazlaca ne olduğunu bilmediğim şeyler var :/ ama okuduklarıma göre diğerlerine göre çok daha iyi olduğu yazıyor sanrım oda aloe vera yüzünden:/ papatya çayını deneyim mutlaka.peki boyarmı ?:D beyaz ağırlıklı çünkü rengi:D

Gmz91910

Benimki biraz acayip kumuna girip yuvarlanıyor falan:D sürekli kontrol ediyorm yapar yapmaz temizliyorum genelde.ama bazen bir bakıyorm kakasına oturmuş: D her zaman yapmıyor ama herhalde bebek olduğu için:D