Acill Kedim Poposunu Temizlemiyor

Verdatrtp

Arkadaşlar 4 aylık kedim kakasını yaptıktan sonra poposunu temizlemiyor ve kuyruğuna kaka bulaştırıyor bugün 2 kez poposunu ve kuyruğunu ılık su ve bebek şampuanı ile yıkamak zorunda kaldım çünkü kuyruğuna yapışan kakalar ıslak peçete ile çıkmadı ve temizlemezsem kedim kokuyor ne yapmalıyım her gün yıkayamam kedim neden kuyruğuna bulaştırıyor ve kendini temizlemiyor?

4 CEVAP

Parsceli

Bende aynı şeyi yaşıyorum kuyruğuna bulaşmıyor ama poposunda duruyor şimdi sana bir önerim var kediler sirkenin kokusunu sevmez ıslak mendili güzelce yıkayıp sirke dök poposuna sür hoslanmayip yalıyorlar inşallah alışırlar böyle böyle

JIJOCAN

Sirkeyi yalamak zorunda bırakmak ona zarar verecektir, lütfen böyle birşey denemeyin. Ayrıca da sirke sürdüğünüz bölgeyi sızlatır. Sızlamasın diye yalayıp temizlemek ister, bu seferde midesi bağırsakları zarar görür. İshal durumu varsa ondan bulaşıyor olabilir. Çok iyi haşlanarak pişmiş tavuk eti verin ishale iyi gelir

Deniz00

Benim kedim de poposunu temizlemiyor ben siliyorum 5 aylık olacak hala öğrenemedi aynı dertten muzdaribim fakat o kadar kuyruğuna bulaşması ishal olduğundan kaynaklanıyor olabilir.

Deniz00

Ben sirkeyi sulandırıp silmeyi denemiştim 1 2 kez asla yalamadı.