Kedim Yeni Gelen Yavruya Alışmıyor

BanuYuzgec

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Kedim 3 yaşında dişi kısır ve asosyal bir kedi ayrıca travmaları olduğu için aşırı korkaktır. 20 gün önce sokakta annesiz erkek bir yavru kedi buldum ve eve getirdim zaten 2. kediyi almayı düşünüyordum. 20 gündür ayrı odalarda tutuyoruz ve kokulara alıştırma yöntemini deniyoruz arada taşıma çantasıyla gösterdik yavru kediyi. 3 gün önce de kapıları açıp denemelere başladık ama benim kedim korktuğu içi aşırı tepki gösteriyor yavruya. Yavru kedi aşırı enerjik hiç durmuyor yerinde ve benim kedimin peşinde sürekli. Kedim yavru kedi yaklaşınca saldırıp kaçıyor hemen ve yüksek yerlere çıkıyor iştahı da çok azaldı yavru kediyi odaya kapatmadan yemek yemiyor kumuna gitmiyor. Sizce yavru kediye yeni bir yuva mı bulmalıyım yoksa hem kendi kedim hem yavru için sakileştirici ilaçlar mı denemeliyim

4 CEVAP

Denizygt

Biraz zaman ve sabır gerekli 1 yılda birbirlerine alışan çok kedi biliyorum

Denizygt

Bende onun korkusundan 2 inci bir kedi sahiplenemiyorum ☺️ İnşallah kısa sürede alışırlar

BanuYuzgec

Teşekür ederim. İnşallah çok istiyorum alışmalarını.

BanuYuzgec

1 yıl çok uzun bir süre bizim için daha doğrusu annem için :( Annemi çok zor ikna ettim 2. kedi için.