Kedimden Ig Sesi Geliyor

nurrrgll

veterinerimize sorduğumuzda bir anda yemeğe abandıysa ondandır dedi ama alakası yok bunu her zaman yapıyo yemekten 1-2 saat geçse bile bilen ya da bu durumu kedisinde yaşayan biri varsa lütfen yanıtlayabilir mi

9 CEVAP

Busebakis

Bir yere atlarken ya da yüksek bir yerden aşağı inerken mi yapıyor bizimki de böyle veteriner de bı cevap veremedi ben de araştırdım ama bı cevap bulamadım

Ozge00

Bizimki de buse hanimim dediği gibi ığ diye bi ses çıkarıyor hoplayıp ziplarken. Bu normalmis. Bazen de oyun oynarken oyuncaga yapıyor.
Ne gibi durumlarda bu sesi çıkarıyor acaba?

nurrrgll

evet işte bundan bahsediyorum internette de arattım sindirim sistemi hastalıklarından bahsetmeye başlıyo onlara da baktım ancak bu değil farklı bişey ama kimse tam tehşisi koyamıyo bende bilemedim belki yaşayan vardır diye buraya yazdım.

Ozge00

A bir de esnerken öyle bir ses çıkarıyor :D

Busebakis

Bazı konuşkan kediler bunu yapmaya daha eğimli oluyormuş sanırım bı sorun olsaydı kan tahlilinde çıkardı diye düşünüyorum sanırım normal sadece bır davranış şekli gibi düşünebiliriz eğer sizinki de bu şekilde yapıyorsa

Alperen07

Bizimki de yatağa atlayıp çıkarken koca poposunu kaldıramayınca bi ses çıkarıyor

nurrrgll

ilk eve geldiğinde hiç böyle bir durum yoktu 4. günden itibaren başladı bende aynı şekilde internette hiçbir yanıt bulamadım kedim scottish fold cinsinin bi özelliği zorda kalmadıkça miyavlamaz. hiç budertten yakınan birini görmeyincede şüpelendim

nurrrgll

resmen onla bu şekilde anlaşır olduk miyavlamak yerine sadece bu sesi çıkarıyo tek yalnız kalırsa bizi bulamazsa miyavlıyo bişeyi olmadığını umuyorum

incirreis

Benim kedim de aynısını yapıyor ya kucağıma aldığımda ığ ığ diye ses cıkarıyor. Yatağımdan yere atladığında da oluyor bu. Araştırdım ama sesi tarif edemediğim için bulamamıştım.