Tüy Sıkıntısı

Denizmerve39

Arkadaşlar kedim baya uzun tüyle çok temiz tutmama rağmen taramama rağmen hep tüyleri sanki ıslak ve pismiş gorunumunde neden oyledir sizde yani boyle ayrik ayrik bi goruntu var tuylerinde ozellikle cene alti ve gobek ic bolgelerinde

7 CEVAP

Cemrecookie

Hangi mamayı kullanıyorsunuz

Tengu

Pis değil ama ıslakmış gibi bi görüntü vardı benim kedimin kulak arkası ve boyun kısmında galiba tüylerinin uzayacağı yerler o şekilde ıslak duruyor. Islak duran yerlerindeki tüyleri uzadıkça (5-6 ay sonra) o görüntü de gitti şu an diğer tüyleriyle aynı
Ayrıca kedinizin gözlerindeki çapağı ve burnundaki kirleri ılık suya pamuk batırıp temizlemenizi öneririm yüzü pasaklı geldi biraz:))

Ozge00

Bizimki de ayrık ayrik ayni sekilde.yavruyken cok dikkatimi çekerdi burda da sordum, veterinere de sordum ama bir cevap bulamadım. Sanırım kendi tüyleri öyle. 1,5 yildir da aynı hic değişme yok. İslaklik dediginiz şey tüyde yaglanma olabilir, mama kaynaklı olabiliyor çoğunlukla. Onu veterinere danışmanızı öneririm.

Ozge00

Resimdeki gibi bizimde göbek ve bacak tüyleri aynı şekilde dağınık, ayrik duruyor. Bizimki uzun tüylü de değil ama o bölgeler uzun niyeyse. Taradiktan 1 dakika sonra yine eski haline geliyor. Bence tuy yapısı o şekilde :D

Denizmerve39

Burnu surekli boyle neden bilmiyorum surekli gereginden islan hatta burdada sordum hep ayni cevap kedi burnu islak olur bizde biliyoruz islak olcagini ama abu geregin fazla islak hic bie cevap bulamadik capaga gelirsek o benim sucum 😂

Denizmerve39

Bide burnundaki siyahlikta yara oda pislik degil😂

Denizmerve39

Mama royal canin kullanıyorum