Kuru Şampuan

Cook

Sokakta bulduğumuz yavru için kuru şampuan aldık, sahiplendirmeden önce temizlemek istiyorum. Kullanmamda bir sakınca var mı,zararı olur mu?Ve ne kadar işe yarar acaba baya kirlenmiş çünkü

4 CEVAP

kuru şampuan yerine beyaz sabun kullanarak ılık suda da yıkayabilirsin, kuru şampuan alerji yapabiliyor maalesef

Ozge00

Aldıysanız kullanin, tek seferlik sorun yaratacağını sanmam. Veya nemli bezle silin, ise yaramzsa banyo yaptırabilirsiniz. Ama güzelce kurulamak lazim, hasta olmasin havalar da soğudu

Succubus

kim ne derse desin ben yıkamaktan yanayım. bebek şampuanı kedi şampuanı yoksa tercih edilebilirmiş ama ben evde mutlaka kedi şampuanı bulunduruyorum. sokaktan sahiplendiğimde yıkadım sadece. onun dışında poposunda kaka kalmışsa onu temizlemek için ya da apartmana çıkmışsa patilerini yıkamak için kullanıyorum (kendimi covidden korumak için bu da)
toz şampuan tam anlamıyla temizlemez ama kediler kendilerini gayet güzel temizleyebilen canlılar olduğu için toz şampuanla içinizi rahatlatırsanız o evde 1 hafta içinde kendi kendini mis gibi temizler zaten. tercih sizin, hiç toz şampuan kullanmasanız da sokağın pisliğinden uzakta olduğu sürece tertemiz olur o

Cook

Veterinerimiz yıkamamamı, çok rahatsızsak kuru şampuan kullanmamızı söyledi. Sokakta çok susuz kalmış bağışıklığı zayıf olabilir yıkarsanız hasta olabilir dedi. Kuru şampuanı denedik ama hiçbir etkisi olmadı. Ilık su ve pamuk kullanarak temizlemek istedim ama izin vermedi ona :/ Başka napabilirim bilmiyorum patilerinin altı simsiyah