Kedimi Birakmak

Dusldy12

Kedim daha eve geleli 6 gün oldu annesi bakmiyordu bende sokaktan sahiplendim fakat veterinlere gittigimizde fazlasiyla masrafi oldu ve diğer bakimlarini yapamayacagimiza karar verdik bu yüzden sokağa birakmak istemiyotum daha cok kücük cok aradim çevreme sordum fakat kimse sahiplenmiyor petshoplar hayvan aliyorlwrmis ama iste insanin içinde bi şey kaliyo lütfen yardimci olun napmaliyim

4 CEVAP

sugartgecat

keske hic sahiplenmeseydiniz yani oyuncak degil bu can sonucta tabiki masrafı olacak zaten ihtiyaclarına masraf diyosanız hala onu evin üyesi olarak kabul edememissinizdir

SBKart2207

Eger ilk kedi alındığında bile bir kac seye para harcamak istemiyorsanız yarın öbür gün büyük miktarlarda para harcamanız gerekince sokağa mi atacaksınız . Allah korusun bir hastalığı olsa vs . Bence ilk önce güzel bir yuva arayin. Instagramda bazi ilan sayfalarına atin ilani. Buraya da ilan açın. Güzel fotoğraflarla Bulana kadar bakin en azindan . Umarım güzel bir yuvasi olur.

kediler ilk geldiklerinde çok masrafları varmış gibi gözükse de aslında çok masraflı değiller. her denileni her aaa mutlaka olsun denileni yapmanıza gerek yok. kum kabı yerine leğen, mama yerine evde yapılan mamalar ile aşıları belediyelerde vurdurarak min düzeyde tutabilirsiniz. burada birçok mama tartışması vs dönüyor tabii ki ya da veteriner o aşısı bu aşısı vs diyor ama HER DENİLENE LÜTFEN KULAK ASMAYIN. ve yavruyu da kanımsa boşu boşuna sokağa bırakmayın. kumlar için gayet cüzzi fiyatlı kum ve mamalar içinde illaha kuru mamaysa cüzzi miktarlı kuru mama önerisinde bulunabiliriz. ayrıca gerçekten de belediyeler çok ucuza vuruyolar aşıları biz apartmanın kedilerinin (yaşlı bir teyzemizin 7 adet kedisi var apartman en alt katında yaşıyor hepimiz seviyor ortak bakıyoruz) karma/kuduz aşılarını 25 tlye (bir kedi için) yaptırdık.

sugartgecat

durumunuz yoksa bence ilan acıp sahiplendirmeniz daha iyi olur petshopa vermeyin