Ailecek Husky Sahiplenmek İstiyoruz Yardımcı Olabilicek

bahadir3455

Ailecek husky sahiplenmek istiyoruz fakat nereden sahipleneceğimizi bilmiyoruz petshoptan mı satın almalıyız yoksa internetteki üretim çiftliklerindenmi veya barınaklarda bulabilirmiyiz ek olarak belki sitede sahiplendirmek isteyen vardır yaş en fazla 1.5 -2 olması gerekiyor.

12 CEVAP

ilanekle

Husky sahibiyim ve bu köpekler nerdeyse manyaklar. İyi anlamda tabiki bütün gün koş oyna gez ...
Ama çok zor eğitilirler kesinlikle ama kesinlikle tecrübesiz iseniz almayın. Türkiyede doğmuş ise husky çok sorun çıkarmaz yazları. Tabii tebbirini aldıysan. Kesinlikle gölge bir yerde olmalı ve yazları her gün tüylerini taramak ve serinlemesi için (sadece su ile) duş yaptırın.
Son olarak bilinenin aksine husky köpekler sahiplerine çok bağlılar ve sahibinden uzak kalırlarsa kaçmaya kalkışırlar.

Duman14

Petshop asla ya barınaktan alın ya da petlebi den

dollfacepersian

Husky baskın bir ırktır,cocker değildir.
Konu disiplin değil. Kopeklerin vücut dillerini,beklenmedik durumlarda nasıl davranılması gerektiğini vb.şeyleri tecrübe edinerek öğrenmeden baskın ırk bir köpeği doğru şekilde yetiştirmeniz düşük bir ihtimal.
Petshoptan alacağınız köpek %95 ihtimalle annesini yeteri kadar ememediği için bağışıklığı düşük,sadece anne kopekten öğrenebileceği sosyal becerilerden yoksun ve hasta olacaktır.
Petshoplar ölüm yuvalarıdır.
Husky diye direnmeseniz sahiplendirme sitelerinde birçok ırk köpeği bulabilirsiniz.

milodelisi

İstanbulda iseniz Yedikule barınağı dolu Husky kaynıyor.

Gofretsla

husky? istanbulda husky besleyerek hayvana eziyet etmiş olmuyormusunuz tabiki barınaktan ya da petlebi,mıhav,sahibinden gibi SAHİPLENDİRME yapan sitelerden

Gofretsla

ben baktım şimdi 2 tane safkan dediğiniz yaşlarda husky var istanbulda bakın derim kesinlikle

bahadir3455

Petlebide bir tane bulmuştum Thor isminde husky istanbulda aradık onu malesef sahiplendirilmiş onun üstüne burada soru açtım belki üyelerden tanıdıklarında falan vardır diye şimdiden teşekkürler herkese.

dollfacepersian

İlk kez köpek bakacaksanız husky uygun bir ırk değildir. Ancak yetişkin,temel itaat eğitimi almış,insanlarla ve hayvanlarla sosyalleştirilmiş ise olabilir. Sizin de egzersiz için bol bol zamanınız olması gerekir.
Birde Türkiye mevsiminde soğuk iklim köpeği bakmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Çok güzel köpekler gerçekten ama onların iyiliği için bakılmamalı diye düşünüyorum.

Gofretsla

Bir tane daha var

bahadir3455

Bulduysanız link atarmısnız

bahadir3455

İlk köpeğim geçici ev sahipliği yaptığım english cocker dı yani disiplinli bir sahip olacağım konusunda şüphem yok egzersiz için sıkıntı yok çünkü sporla uğraşıyorum haftada 3 gün beraber koşabilirz tabiki alıştırırsam.

bahadir3455

Yaklaşık 1 aydır bütün sitelere bakıyorum düşmedi bir türlü artık hiç istemeyerek olsa da petshop yolu gözküyor gibi bize.