Kedinin Alt Dudak Şişmesi Neden Olur?

busradoner

Kedim 6 buçuk aylık ve iki gündür kızgınlık döneminde. İlk kızgınlık dönemimiz. Ve bu iki gün içerisinde huzursuzluklarını anlıyorum fakat dudak şişmesi gözlemledik acaba bu dönemle bir ilgisi var mıdır? Ya da bu dudak şişmesinin sebebi nedir?

9 CEVAP

Hilal001

Benimde kedimin dudagi şişti virüs kapmis dedi veteriner. Sizde bi goturseniz iyi olur eğer öyleyse yayılabiliyormuş çünkü patisinde ya da popsunda da cikabiliyormuş

Merve203

Kizginlik doneminde kedinizin stres dolayisiyla bagisikligi düşüyor ve dudagi sisiyor ya da sivilce cikiyor vs. Dis etlerinde kizariklik var mi kontrol edin. Eger varsa veterinere goturun. Kizginlik doneminde kedinizin bagisikligini yukseltici vitaminler verebilirsiniz. Gimcat multivitamin ya da veda immun system vitamin gibi.

Monserzk

Merhaba aynı sorun benim kedimde de var nasıl bir tedavi uyguladınız ?

Zeynepulku

Alerji enfeksiyon vs vs bir sürü sebebi olabilir bir vet hekime sormanız en iyisi olur.

busradoner

Çok teşekkür ederim:)

busradoner

Veterinere sorduk o da ilk kızgınlık dönemine göre normal olduğunu söyledi ve ertesi gün şişlik inmişti zaten. Umarım kedinizdeki de geçici bir durumdur aksi halde siz de bir veterinere danışın derim:)

Monserzk

3-4 gün bekledim geçen hafta geçmeyince veterinere getirdim tümör olabilir dedi bizi çok korkuttu ilaç verdi tümörün yayılmaması için ilaç dediği de araştırdıktan sonra takviye olduğunu öğrendim tümörlü hastalar için hiç güvenmedim sadece kan testiyle dudağındaki şiş için tümör teşhisi koydu veterinerden iki sonra şişlik inmeye başladı şu an çok daha iyi açıkçası veterinerlere güvenim hiç kalmadı başka veterinerlere danıştım alerji olabilir dediler vitamin takviyesi veriyorum ama ilk veteriner korkuttuğu için aklımı kurcalıyor teşekkür ederim geri dönüşünüz için

Milk12

Merhabalar benim kızımında alt dudaği sisti kızgınlık doneminde mikrop kapmis diyen veteriner antibiyotik mi verdi acaba

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏