Acana Alerji

Cansumuezza

ND kullanırken tamamen Acanaya geçme amacıyla Acana kısırlaştırılmış mamasını aldım.Kedim 1 haftadır yiyor, çokta sevmişti. Ama kulağının arka alt kısmı kaşımaktan kızarmış ve tüyler dökülmüş. Benzer bi olay ust uste whiskas mama çaldığinda olmuştu sırtında. Başına böyle bir şey gelen varmı?

8 CEVAP

Cansumuezza

Acana böyle bir şeye sebep olduktan sonra orijen almam açıkçası

Zeynepulku

Mercimekten olabilir dediğimiz gibi. Her meyve sebze tahıl iyi gelmiyor bazıları bak kedilerde alerji yapıyor

Mehmetkr

Her mama kedinize iyi gelecek diye birşey yok nd zaten çok iyi bir mama ben olsam nd ile devam ederdim

Cansumuezza

Şu anki mamasını uzun süredir yiyor sıkılmıştı. Bende daha iyisine geçmek istiyorum zaten. Benim merak ettiğim içerisindeki ney alerji yaptı. Yuksek protein vs olamaz zaten doğduğundan beri tahilsiz nd kullanıyoruz. Birkaç yerde mercimek yüzünden olduğu yazıyordu onun hakkında bilgi alabilirim diye soru açtım.

kaanpolat

Ben 8.5 aydır orijen ve Acana kullanıyorum 1 ay Acana 1 ay Orijen hiç sorun yaşamadım her kedinin farklı drumu olabilir ama orijen i deneye bilirsiniz

Cansumuezza

Bende oyle dusundum ama eminde degilim mercimek uzerine biraz daha araştırma yapacağım

sforselin

Protein kaynakları aynı mı?

Cansumuezza

Hayır aynı değil ama acana içindeki proteinlere karşı alerjisi yok kedimin.