Toksoplazma,Kan Tahlili, Geçemeyen Sorunlar

DoraFiko

Burayı aktif kullananlar biliyordur 1.5 aydır yumuşak kaka problemimizi. Bu süreçte denemediğimiz şey kalmadı. Hiç biri kalıcı çözüm olmadı. Dışkı muayenesi temiz denmişti. Bugün tekrar götürdüm ısrarla hemogram bakılmasını istedim gerek yok dediler. Hayır dedim baktırmak istiyorum. Birkaç değerde ciddi olmasada sapmalar varmış. Bunada paraziter enfeksiyonlar sebep olabilirmiş. Dışkısınada tekrar baktırdım bugün toksoplazma olabilir dendi. Anemiside varmış b vitamini takıldı. Adını hatırlayamadığım serumla birlikte verilen bir parazit ilacı verildi ekstra enseden kalp kurdu vs etki eden damla yapıldı. Damardan antibiyotik verildi. Bu tedavi 3 veya 5 gün devaö edecekmiş. Tahlil sonucunuda ekliyorum anlayanınız varsa lütfen sizde yorum yapın... toksoplazma insanada geçebilen bir parazit bugünden itibaren eldiven maske kullanacağım ama geçtiyse geçmiştir zaten 2 aya yakındır böyle kedim

4 CEVAP

Kino5

Ben de kedimde aynı sorunu uzun süre yaşamıştım, tahlillerde veya dışkısında ciddi bir sorun yoktu. Ama kakası hem yumuşak hem de arada kanlı oluyordu. 4-5 farklı probiyotik kullandı, ara ara düzeldi. En son royal caninin gastrointestinal mamasını kullanınca birkaç güne düzeldi kakası. Sizinki de aynı sebeple midir bilemiyorum ama başka birkaç yerde daha mama değişimiyle bu sorunu çözdüklerini okumuştum. Deneyebilirsiniz belki.

Busebakis

Arkadaşımın 2 kedisinde de benzer bi sorun oldu hatta veterinerde kalıp uzun bir süre tedavi bile gördüler geçmeyen ishali vardı ikisinin de en sonunda veteriner gluten alerjisi olabilir dedi ve glutensiz mama kullanmaya başladılar 3-4 gün içerisinde geçti, bu ihtimali değerlendirdiniz mi acaba mamanızın içinde gluten var mı?

DoraFiko

Güncell

DoraFiko

Bizde şuan gastrointestinal mama kullanıyoruz. Bugünde kan paraziti olabilir denildi. O test buradaki kliniklerde yapılmıyormuş. Fakülteye götürmem gerekiyor. Ona göre tedavi görecekmişiz. Çok teşekkğr ederim cevaplarınız için