2. Kedi 1. Kediye Faydalı Olur Mu?

kedycil

  1. Kedi sahiplenmeyi düşünüyoruz. Evdeki kedimizi nasıl etkiler? Faydalı olur mu? Sıkılması geçer mi?

4 CEVAP

naininna

her kedi farklı bazıları tısliyor bazıları da sıcak karşılıyor bi sure ayri odalarda tut sonra yeni gelen kedinn kokusunun sinmis oldugu bir eşyayı diğer kedine ver diğerine de aynsni yap alisirlar umarim öyle

baranertaga

  1. Kediniz büyük ise 2. Kedi gelmeden evvel (gelecek olan yavru ise) 1. Kedinizin tırnaklarını kestirin. Çünkü ilk anda birbirlerine hemen alışmazlar ve büyük küçüğü hırpalayabilir. Yeni kedi geldiğinde ikisini ayrı odalarda tutun sonra birinin oynadığı oyuncağı veya herhangi bir şeyi diğerine verin böylece birbirlerinin kokusuna alışırlar. Onları yavaş yavaş karşılaştırın. Alıştırma süreci biraz zorlu geçebilir. Ama elbette ki aynı evde yaşayacakları için alışacaklardır.

ZehraBulutt

Çok faydalı olur, sıkılması geçer, ısırma huyu varsa geçer, size bağımlılığı ve ilgi ihtiyacı azalır, sosyalleşir. İstisnalar olabilir tabi diye de belirtelim.

Zeynepulku

Kendi türünden bir arkadaşı olmasindan daha iyi ne olabilir ki?
Birlikte zaman geciiro otun oynayacaklar. ❤ allah herkese ikinci kedi nasıl etsin :d