Yeni Sahiplendigim Yetiskin Kedim 5 Gundur Mama Yemiyor

Miatamerv

Merhaba
5 gün önce yetişkin bir ankara-scottish fold cinsi bir kedi sahiplendim. Çiftleşmek için gittiği evde kulağında parazit görülmüş ve sahibine geri göndermek istemişler fakat bakamadığı için ben sahiplenmek istedim. Bu arada veterinere gidip tedavi oldu. 5 gündür benimle yaşıyor baya alıştı geceleri yanımda uyuyor fakat mama yemiyor, yaş mama aldım onu da yemedi. 3 gün geçince veterinere götürdüm serum bağlandı, iştah açıcı yapıldı. Fakat hala yemiyor. Veteriner psikolojik dedi aynı zamanda kulağı da hasta olduğundan zır bir dönem geçiriyor fakat ben korkuyorum neredeyse 1 hafta olacak. Daha önce bu durumu yaşayan var mı be ne kadar sürdü? Yardım edin!

1 CEVAP

Psikolojik olma ihtimali yüksek. Öncelikle çiftleşmek için evden ayrılıyor sonrasında yine kendi evine gidemeden size geliyor. Tepkisel olarak yemek yememe ihtimali yüksek. Benzer bir durum benim başıma geldi zira annesi bizim bahçede olan yavru kediyi sütten kesilince sahiplenmek isteyip eve aldım annesi dışarda yavru içerde (büyük hata) olmadı. 3 gün tuvaletini bile yapmadığını farkedince anneyle yavruyu kavuşturmam gerekti. Yiyordu ama 2-3 tek kuru mama yaş mama bile o kadar az ölmeyecek kadar idare ediyordu. Sonrasinda annesini de ve yeni gelen yavrularını da sahiplendim. Şu an annesiyle toplamda 4 kişilik aile oldular. Demem o ki sahibininden ayrılmak duygusal açıdan yıkmış olabilir.