Kedim Elimi Kanatiyor

chromatica

bir süre öncede bu konu hakkında soru sormuştum ama pek yardımcı olan çıkmadı. 3 aylık kedimi bir türlü isirma huyundan vazgeçiremedim. elimi veya ayağımı durduk yere gelip ısırıyor bende o acıyla istemeyerek bağırıyorum, bunu yapmamam gerektiğini biliyorum ama maalesef yapıyorum. ısırmasın diye her türlü yolu denedim, arkamı döndüm veya başka odaya 1-2dk koydum ama işe yaramadı.yardımcı olursanız çok sevinirim

2 CEVAP

Pablos

Merhaba.Sizi isirdigi zaman tepkisiz kalip sadece inilti sesi cikarin. ( Bu ses onun surekli duymadigi dikkatini cekecek bir ses olsun.ya da seviyorsunuz mesela.sevdiginiz sirada sizi isirdi şiiiiittt diyerek hemen sevmeyi birakin ve yanindan kalkin.zamanla anlayacaktir

senaau

Daha çok küçük kediniz. Yavru kediler de bu nornaldir. Oyuncaklara yöneltin elinizde oynatmayın.suan sizi anlamaz zaten odaya kapatmanız dan bırakıp gitmenizden felan. Onlar birbirleriyle ısırarak oynadığı için oyun istiyor. 6 7 aydan sonra bu sorun çözülecektir