Kedim Isırmayı Oyun Sanıyor

chuckysmom

Arkadaşlar gündüzleri kalkınca ya da gün içinde kedim onu sevmem için bir sürü hareketler yapıyor çok oyuncu kendisi ama ısırmayı oyun sanıyor ve sağlam ısırıyor. Böyle yapmazdı son 2-3 haftadır bunu huy edindi ısırdığı yerler kabarana kadar ısırıyor ne yapmam gerekiyor hiç doğru düzgün oynayamıyoruz ısırınca arkamı dönüyorum kızdığımı anlasın oyun bittiğini anlasın diye ama o zaman da psikolojisi bozulur diye korkuyorum ne yapmam gerek bu huyundan vazgeçirmek için

8 CEVAP

Denizygt

Oyuncaklara yönlendirin dikkatini onlarla dağıtın her seferinde devam ederse biraz ilgilenmeyin yada göz teması kurup alçak sesle hayır deyin zamanla bırakır dişleri kaşındığında belli aralıklarla ısırma huyları oluyor ben diş kaşıyıcı bile aldım ama yüzüne bile bakmıyor :)

chuckysmom

Oyuncak aldım ama o da bana mısın demiyor

chuckysmom

Oyuncak aldım ama o da bana mısın demiyor

Denizygt

Zilli topları seviyorlar bide peluş oyuncakları beraber oynayın zamanla alışır

Latahzen27

Onu uyarın zaman lan bide onu oyalayacak oyunlar yapın bizimkide oyleydi ama zamanlan gecti:)

Siyammm

Isırıncı elinizi iyicene boğazına sokun öğürüp kendi bırakacak bunun için şartlanacak bir süre sonra bırakır

nurrrgll

@siyammm cok zarar vermezmi bendede aynı durum var 4 aylık kedim büyüyncede ısırmaya devam eder diye korkuyorum

Siyammm

Valla ben ısırdığında parmağımı iyice itiyorum kendisi çekiyor kafasını zarar vericeğini düşünmüyorum