Kedi Kaç Öğün Beslenir?

ferhat05

Bizimki 4 öğün beslenen bir kediydi. Bahçede yaşadığı için mamayı bırakamıyorduk o yüzden sık sık ama az az yiyordu. Şimdi iki öğün yapmak istiyoruz ama nasıl olacak? Mesela günlük 60 gr ise 30 gram sabah 30 gram akşam vererek ve gelip geçerek yer mi? Bayatladı diyip burun kıvırır mı?

2 CEVAP

chazal

Benim kedim de az ve sık yiyor. Ben sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa koyuyorum. Kendisi canı istedikçe yiyor. 8-9 saatlik sürede yenilmeyecek kadar bayatlamaz, yani en azından bizimki yiyor. Birkaç gün deneyin, sonuca göre karar verirsiniz.

ferhat05

Bizimki de öyle yiyor şu an. Öbür türlü sürekli mama istiyor.