Kedim Bir Ayda 2.5 Kg Mama Yemis...

Bikedi

Merhaba, kedim 8 aylik. Buyume caginda oldugu icin ogunlu vermiyoruz. Mama kabi bosaldikca dolduruyiruz. Kasim ayinin basinda aldigim 3 kglik mamadan yarim kilo kalmis :O ustelik 2 gunde bir evde yaptigim mamadan da veriyorum. Abartmis miyiz? Kendisi 4 kilo. Soyle bakinca gayet fit duruyor. Boyu da uzun. Bilemedim. Yetiskin kedilerdeki gibi ogunlu mu vereyim?

9 CEVAP

ferhat05

Kilosu iyi, bu yemeye göre. Günlük öğün olarak verin. Bizlere de büyüme çağındayız diye çok yedirildi biz de şişkocana olduk. Günlük kuru mama 60 gr ise 60 gr verin.
İki öğün şeklinde verecekseniz sabah 30, akşam 30 a bölün. Eğer yaş mama veriyorsanız kuru mama miktarını azaltın o günlük.

Bikedi

Tesekkur ederim cevaplariniz icin. Ferhat05 yorumunuza cok guldum:) cidden cocukken yesin yesin buyusun derken simdi su icsek yarar hale geldik:)

Ozge00

Benimki de 2 kilo yemis, kendisi 3,5 kilo. Zayif da duruyor. Bence kediniz fit ise kısıtlamayim simdilik. Bazi kediler kilo almaya müsait olmuyor. Baktiniz kilo aliyor o zaman öğünlü verirsiniz.

Merve203

Bazi mamalar icerik olarak doyurucu olmadigi icin kediler fazla tuketiyormus. Hangi mamayi kullaniyorsunuz ?

Bisuskonuscam

Benimki de az az sik yiyor olculu vermiyorum ama surekli dolu da tutmuyorum kabini. Bu sefer havaya girip mama begenmiyorlar :) sabah ogle aksam kabini biterebilecegi olcude dolduruyorum.

Deniz00

Ben de ilk geldiğinde yesin büyüsün diye koyuyordum bi baktım ne kadar koysam bitiyo petshoptan ölçü kabı aldım ölçülü veriyorum artık 3 öğün.

Tengu

Benimki de 2 aydır aylık 3 kg yiyor bu ay nd ye geçtik ama bu mamada da günlük 100 gram civarı yiyor önceden nd de de mystic te de günlük 50-60 gram yiyordu ne yapsam ben de bilemedim

Ozge00

Kışın yeme ihtiyaçlari artıyor ondan dolayı cok yiyorlar. Biraz maması hızlı biter. Bu dönemde daha uygun fiyatlı iyi içerikli bir mamaya geçebilirsiniz bence zorlanıyorsaniz eger.

Ozge00

Bir kilodan iki kiloya çıkınca bende şaşırdım. Önceden yavruydu cok dikkat etmemisim. Umarim kilo da alir, zayif biraz. Tek temennim bu :/