Kedim Yüzümü Çok Sert Isırıyor

Aslında önceden hafif ısırirdı hiç acıtmazdı bu kedi dilinde öpücük anlamına geliyor zaten ama şimdi 3.5 aylık falan öpmek istiyor ama canımı aşırı acıtıyor sabah çenemde ve yanağımda acı hissederek uyanıyorum onu uzaklaştırıyorum sonra gelip yine yalayıp ısırıyor. 2 gündür böyle. Bu büyüdüğündede boyle gider mi? Sonuçta dişleri gittikçe sivrileşiyor ileride ısırdığındada canım çok yanar mı ya ne yapmam gerek? Alıştırmim mi böyle

3 CEVAP

chazal

Şu an tatlo geliypr size böyle yapmayı ama büyüdüğünde hakkaten istemeden canmızı acıtıyorlar. Öyle yaptığı zaman yanından ayrılın. İlgilenmeyi bırakın. Tiz bir sesle sakince sesinizi yükseltin canınınızı acıttığını anlasın, kendi aralarında oynarlarken de dikkat edersiniz "miuvvv" diye ses çıkartınca bırakıyorlar :) benimki bu şekilde bıraktı. Yine elimi vs bazen ısırıyor ama yapacak bir şey yok :)

Bisuskonuscam

Alisirsa öyle gider çunku anlamaz acittigini. Yaptiginda sisst deyip acidigini da belli edip ustunuzden indirin. Benimki de yapiyordu sik sik artik cok nadir yapiyor. Yaşla da alakali tabi

Zukooo

Benimki büyüdü ve hâlâ ısırıyor. Kanatıyor hatta benim hatam oldu hasta diye kıyamadım şımarttık ama kızarak vazgeçirin bence ilerde çok daha fazla acıyor