Kefir Ve Yogurt

cansuuranus

Merhaba , kızım pamugun devamlı suren kabızlık problemı var . Yogurt ve kefir prebyotık ıcerdıgı icin Bende ona ev yapımı yogurt ve kefir vermek istıyorum. Fakat bunu ne sıklıkla ve ne mıktarda vermem gerektıgını bılmıyorum. 1 yemek kasıgı yogurt verdım bugun ama tadını hıc sevmedıgı ıcın bıraz sulandırıp şırıngayla verdım. Şırıngayla vermemde bı sakınca varmı ? Konuyla ılgılı bılgısı olan yardımcı olursa sevınırım.

6 CEVAP

Bisuskonuscam

Yok siringayla verilmesinde sikinti olmaz. Sadece bu yogurt kefir icin ishalken de verin diyorlar. Kabizken de. Onu tam cozemedim kafamda :/

DoraFiko

Daha bugün klinikten geldik. Kabız ve ishal değilse haftada 1-2, kabız ve ishal sorunu varsa hergün verin dedi hekimimiz. Bende içmediğinde enjektörle veriyorum hiç bir sıkıntı olmaz. Çok geçmiş olsun

Ozge00

Biz haftada 3 veriyoruz. Vermeyince kabızlık sorunu tekrar nüksediyor. 2 kez de verebilirsiniz farketmez. Ben yaklaşık iki tatli kaşığı koyuyorum cay tabağına o sekilde veriyorum. Ama direkt soğuk vermeyin, biraz ılısın.

Zeynepulku

Ben hafta da 1 yoğurt ve kefir veriyorum kefir arada 2 oluyor. 1 kaşık yoğurt 3-4 kaşık kefir veriyorum

cansuuranus

Bagırsak duzenleyıcıdır. Ishal yada kabız farketmez .

cansuuranus

Cok tesekkur ederım arkadaslar .