Yaş Mama

oguzhantk

kedimin yaş mama yediği zaman ishal olma ihtimali var mı kendisi 4.5 aylık ve daha aşılarını yaptırmadım yaş mama yedikten sonra kakasını tutamayıp cıvık şekilde etrafa bırakıyor onun dışında kuma gidiyor

3 CEVAP

Zeynepulku

Olabilir. Yas mamanın içindeki bir şey dokunuyor olabilir. Yas mamayi kendiniz yapıyorsanız içinde bal kabağı koyun lifli olduğu için kakasini sertlestirir. Çok vermeyin ama

Zukooo

Pirinç ve tavuk haşlamasını püre haline getirip verirseniz hem ishaline iyi gelir hem de yaş mama yerine geçer

Yaş mama ağır gelebiliyor kedilere bence çok iyi sindiremiyorlar başta. Evde kendinizin yapması hem sizin için ekonomik olarak da daha uygun olur. Bizimkisi çok seviyor diye ben sık veriyordum mesela 5.5 aylık ve benimkinde de alerji yaptı. Yaş mama bünyesi alıştıktan sonra çok zararlı değil ama alışana kadar ufak aksaklıklar yaratıyor bence.