İstanbul'da Belediyede Ücretsiz Aşı Yaptıranlar?

miyathecatt

Merhaba, özel veterinerler çok pahalı olduğu için kedimin aşılarını belediyelerde yaptırmak istiyorum. İBB veya ilçe belediyeleri hakkında güncel tecrübesi olan var mıdır? Hangi belediyede yaptırıyorsunuz? İkametgahım dışındaki bir ilçe belediyesine götürsem alırlar mı? Ücretleri ne kadar? Kedimi sokaktan yeni sahiplendim. Sokak kedisi desem ücretsiz yaparlar mı? Öğrenciyim lütfen sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler

25 CEVAP

miyathecatt

Asla sahiplendirmem kedime gayet iyi bakıyorum, belediyelerde yaptıran çok fazla insan var onlardan bilgi almak istedim sadece.

miyathecatt

Cevaplarınız için teşekkürler. Zaten 1 aydır özel veterinere götürüyorum ama her hafta en az 100 lira istiyorlar ve bunu verecek durumum olmadığı için belediyelerde yaptırmayı düşünmüştüm. Belediyeleri de arıyorum ama ya açan yok ya da ellerinde aşı kalmamış.

miyathecatt

Ayrıca belediyeler sadece sokak hayvanları için hizmet sunar diye bir şey yok, hepsinin resmi internet sitesini araştırdım, tüm sahipli-sahipsiz hayvanlara bakılır yazıyor.

miyathecatt

Arkadaşlar yok mu aşıları bir belediyede yaptıran? Ben İBB ve çevre ilçeleri aradım ama yapmıyorlarmış. Bir bilen cevaplarsa çok iyi olur

emre1334334

cevabı verdiler zaten kuduz aşısı yapılıyor sadece onun dışında özel veterinerde yaptırmalısınız

miyathecatt

Tamam kuduz aşısı yapılıyor da hangi belediye yapıyor onu soruyorum. Benim aradıklarım yapmıyormuş.

Zukooo

Kediye bakamayacak durumdaysanız sahiplendirin dedim ben sadece. İstanbulda fatih hayvan hastanesi yarı özel ve ucuza yapıyor. Belediye veterineri demek sokak hayvanlaro için hşzmet demek ve orada misal karma aşı yaptıramazsınız ama yaptırmak zorundasınız. Dolayısıyla özele gitmek de zorundasınız. Yarı özel farklı, belediye farklı

Zukooo

Ayrıca pasif agresif kalıbının anlamını araştırıp yazsaydınız keşke. Ben aktif bir agresyon gösteriyorum çünkü sözüm meclisten dışarı ilgisiz hayvan sahiplerinden gına geldi. Hala kedimi kısırlaştırmalı mıyım diye soran insanlar var.

Zukooo

Sahipli hayvanların hiçbirine belediye veterineri ücretsiz işlem yapmaz. Evet sordum. Siz yalan söylemeyi tercih edip sokak hayvanı derseniz o ayrı tabi. Ama ben bunu diğer hayvanların haklarını istismar olarak görüyorum. Belediyenin kaynakları sınırlı siz de anlamışsınızdır aşıları dahi bitiyor ve siz sahiplendiğiniz hayvana bedava aşı yaptırmaya çalışıyorsunuz. Kısırlaştırma vs. Yapılır yaptırılır fakat aşı yaptırmak için de biz zahmet bedava yer aramayın. Sokaktaki canların hakkı o aşılar. Bas bas bağırıyorlar sahipli hayvan bakmıyoruz diye. Baksalar da ücretsiz bakmıyorlar zaten.

miyathecatt

Teşekkürler