İstanbul'da Belediyede Ücretsiz Aşı Yaptıranlar?

miyathecatt

Merhaba, özel veterinerler çok pahalı olduğu için kedimin aşılarını belediyelerde yaptırmak istiyorum. İBB veya ilçe belediyeleri hakkında güncel tecrübesi olan var mıdır? Hangi belediyede yaptırıyorsunuz? İkametgahım dışındaki bir ilçe belediyesine götürsem alırlar mı? Ücretleri ne kadar? Kedimi sokaktan yeni sahiplendim. Sokak kedisi desem ücretsiz yaparlar mı? Öğrenciyim lütfen sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler

25 CEVAP

Findikthecat

Ya simdi yorumlari okudum sadece orada asi yapiyorlarmi diye sormus. Ozelemi belediyemi gotureyim dememis neden herkes sorudan alakasiz ozele gidin demis ?

Verdatrtp

Özel veterinere götürmedi diye kedinizi sahiplendirin demek çok saçma. Maddi durumu olmayıp belediyede yaptıran birçok insan var. Ücretsiz değil de uygun fiyata yaptırıyorlar diye biliyorum ama daha önce gitmedim o yüzden kesin bir şey söyleyemem. Evinize yakın neresi ise oradan bilgi alın ya da arayıp sorabilirsiniz

Zeynepulku

5996 sayılı Yasa’nın 11. maddesi hükmü uyarınca yerel yönetimlerin sahipli hayvanlara bakması yasak kapsamında; bu sebeple sadece kuduz aşısı uygulaması yapılıyor ve acil vakalara müdahale ediliyor

Zeynepulku

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=15800&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5

Sadece kuduz aşısı yapılabilir bu da zorunlu olduğu için.

Zukooo

Sadece kuduz aşısı ve kısırlaştırma yaptırabilirsiniz fakat bütçenizden ayırıp özel vete göndermenizi öneririm. Bu hayvanın sorumluluğunu aldınız gerekirse kendinizden kesin ona verin ya da sahiplendirin

Zeynepulku

Belediyeler sokak hayvanları için hizmet sunarlar. Sahipli hayvan için değil. Sadece kuduz aşısı yapılır 5-10 liraya. Diğerlerine özel bir klinikte yaptirmalisiniz.

baranertaga

Maddi durumunuz müsaitse özel veterinere gidin. Daha iyi hizmet alırsınız.

Buradaki bazı pasif-agresif yorumları tınlamayın, siz en iyisi belediyeleri arayıp birinci ağızdan öğrenin.

Neden her hafta götürüyorsunuz? Belki Vet. olmayan şeyler çıkarıyor, başka Veterinerleri de araştırın o zaman.

Zeynepulku

https://www.sisli.bel.tr/icerik/veterinerlik-hizmetleri

Burada kuduz ve acil vakalar harici diğer işlemlerin yasak olduğunu söylemiş. Bir şey derken uydurmuyoruz yani.

miyathecatt

Kedime karşı gayet ilgiliyim, aşı yaptırıyım mı yaptırmayayım mı diye sormadım ki. Bakamayacak durumda olsam sahiplenmezdim. Belediye konusunda da siz her belediyeye sordunuz mu ki bu kadar eminsiniz? Benim sorduğum bir belediye aşıları normalde yapıyormuş bu sene ellerinde aşı kalmamış 2021’de aşılamalara devam ediceklermiş. Fatih hayvan hastanesinde ise artık hiçbir aşı yapılmıyormuş.

Findikthecat

Siz arayip sokakta baktigim kediye yaptircam derseniz daha iyi olur sahipli olanlara bakmiyorlar 🙏

miyathecatt

Findikthecat Nereden bahsediyorsunuz acaba? Fatih’tekini diyorsanız artık hiçbir hayvana yapmıyormuş orası. Teşekkür ederim cevap için.

Findikthecat

Miyathecat biz izmir beldiyede kisirlastirma yaptik ama ev kedisi oldugunu soylememeniz gerek

Findikthecat

Ama asilari bilmiyorum asilarini ozelde yapiyoruz ama bildigim kadariyla sadece kuduz yapiyorlar ama istanbulda olmadigim icin hangisi oldugunu bilmiyorum.