Kedimin Burnu Islak

ferhat05

Sıvı sümük gibi ıslak. Siliyoruz yine ıslak. Dün hapşırdı bir veya iki kez. Bu günde hapşırdı. Onun haricinde hep aynı; yiyor, içiyor, oynuyor. Üşütmüş olabilir mi? Hekimlik bi durumu yok gibi.

14 CEVAP

miyathecatt

Benimkinin de hep ıslak ve soğuk oluyor

Ozge00

Islak olur normalde zaten. Bazen kuru olur, özelikle uyurken. Kosup oynarken ıslak.

ecrinnurAslan

Benim kediminde burnu ıslak

Alperen07

Bizimkinin de uyanıkken ıslak uyurken kuru ve sıcak oluyor bence normal

baranertaga

Islak olması sağlıklı olduğunu gösterir kuruysa sıkıntı var demektir ama arada bir kuruyor. O normal

A_asiye

Merhabalar,

Kedi burnu kuruluğunu veya ıslaklığı çevreye bağlı olarak değişir. Genellikle de bildiğimiz burununlarının nemli olması sağlıklı olduğunu gösterir.

Ancak kedinizin burnunu kontrol ederken, incelemeniz gereken bir başka durum da burun akıntısıdır. Kedinizin burnu akıyorsa, sümük berrak olmalı, kabarcıklı, koyu, sarı, yeşil ve hatta siyah sümük çıkıyorsa, mutlaka bir veteriner hekim kontrolünden geçmesinde fayda olacaktır diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun, umarım ciddi de bir durum yoktur.

sugartgecat

bizimkinin de burnu ıslak sürekli ne zaman kafasından öpsem dudaklarım sırılsıklam oluyo normal bence

BurcuAlexx

Normalde zaten ıslak olur burnu

https://********.com/kedilerde-grip/

Kedi grip belirtilerini bir inceleyin isterseniz, ben bir belirti göremedim

Tekirvenusi

Islak olması gerekir zaten

Burunlarını yaladıkları için oluyor o ıslaklık ben de başta tereddüt etmiştim ama veteriner hekimim de bu sebepten olabileceğini söylemişti.

Littlecats

benimki de ıslak

pathossmom

asıl ıslak olması gerek zaten kuruysa hasta demek normal olması gerektiği gibi

Nisalily

Burunlarının ıslak olması normal ama hapşırıyor demissiniz bu sık aralarla oluyorsa vete gidin bence

ferhat05

Yok belli olmuyor ıslak olduğu ama dibimize girince burnu değiyor ve ıslak olduğu anlaşılıyor. Teşekkürler.