Petshopda Yere Koydular

venniee

arkadaşlar veteriner dönüşü petshopa gittik. Sevmek için yere koydular kedimi oda kaçtı. Her neyse ordada başka sokak kedisi vardı. Eve gelince yıkayamadım patilerini yıkattırmadı bide iç-dış parazit olduğu için su değmemesi lazım. Tüm aşıları tam Lösemi-Karma-kuduz bir fip falan kapar mı çok korkuyorum:( (evhamlıyımda biraz)

10 CEVAP

Ozge00

Olasılık dahilinde ama düşük. Daha çok kaka yoluyla bulaşıyor diye biliyorum. Hava yolu ile nadir. O da tam kesin değil. İnternette bir sürü yazi var emin olmak için kontrol edebilirsiniz.

Mehmetkr

Çok çok düşük bir ihtimal

sforselin

Virüsü ayakkabıyla taşıdığını nasıl tespit ettiği merak edilesi gerçekten!
Hastalık ihtimalleri her zaman var, onlar için de bizim için de. Evhamlı olmadan tedbirli olmak gerekiyor :)

TinaTina

Ben sokakta 6 yavru kediye bakıyorum. Bütün gün birlikteler ve şu an birinde bir rahatsızlık görmedim (bir tanesi 2 gündür bir şey yemiyor ama diğerleriyle alakalı bir şey değildir büyük ihtimalle) neyse bence sorun olmaz (:

BurcuAlexx

Tabi ki tedbirli olmalısınız ancak gerçekten çok düşük bir ihtimalll

Salihaylmz

Onun ihtimalleri var tabi ki bizim korona kapmamiz bulastirmamiz gibi.. Kapmamıştır umarım tedbiri elden bırakmamak lazım yavrunuzu dışardayken kucaginizdan indirmeyin kutusundan cikarmayin belirtileri gostermeye baslarsa veterinere gidin

venniee

teşekkür ederim yete koyarlerken bir şey diyemediö. Ya sorun zaten sokak kedisi değil millet fışarda tuvalete basıyor geliyor orda yürüyor. Kuzum hiç ev dışında bi yerde yürümedi biride ayakkabıdan fip bulaşıp kedim öldü diyince panikledim de...

venniee

teşekkür ederim yete koyarlerken bir şey diyemediö. Ya sorun zaten sokak kedisi değil millet fışarda tuvalete basıyor geliyor orda yürüyor. Kuzum hiç ev dışında bi yerde yürümedi biride ayakkabıdan fip bulaşıp kedim öldü diyince panikledim de...

BurcuAlexx

Tabi ki tedbirli olmalısınız ancak gerçekten çok düşük bir ihtimalll

venniee

sizde haklısınız ama işte o an hiç bir şey diyemedim :( allahtan vetten gelmiştikde daha rahatınim