Kedi Yıkamak Kediye Ne Gibi Zararlar Veriri

Kediyi evde yıkamak kediye nasıl bir zarar verir yavru kediler bu arada

6 CEVAP

Ozge00

https://www.google.com/amp/ukalahayvan.com/kedinizi-asla-yikamamaniz-icin-5-gecerli-sebep/amp/

Burda kısaca yazmışlar, bakabilirsiniz. Kısaca gerekli olmadıkça yikamamak daha iyidir.

alabalik32

Cilt yapısını bozarsınız.

Tuba29

Tehlikeli diye duydum petshopcu soğuk havalarda kesinlikle yıkamayın kedinizin ölümüne sebep olursunuz demişti köpük şampuan yada pudra şampuan kullanın 😊

Yani çamura batmamışsa yıkmayın kendini temizler 1-2 güne. Özellikle yavru kedilerde cilt yapısını bozduğu için ölümüne bile sebep olabiliyor. Eğer yıkayacaksanız üşütmeyeceğinden emin olun

Meles

Zorda kalmadıkça yıkamama taraftarıyım bende. Sadece aşırı kirlendiğinde zorunlu kalındığında yıkanmalı sadece. Kendini zaten temizliyor sürekli yıkama cilt sağlığını bozabilir.

Genelde yıkanmaması gerektiğini söylüyorlar. Bizim veterinerimiz ayda bir sirkeli su yapıp sprey olarak kürküne sıkın ve tarayın demişti onun dışında zaten kendi kendini her gün temizliyor.