Veterinere Gitme Problemi

busraelif7

Kedim veterinerde o kadar asabi oluyor ki çığlıklar atıyor asla muayene ettirmiyor kendini. Ciğerlerinden ses geldiği için röntgen çekimine götürmeyi düşünüyorum fakat o kadar asabileşiyor ki çektirmesi çok çok zor. Acaba sakinleştirici kullanabilir miyim dozu nasıl ayarlarım kilosuna göre? Bir öneriniz var mı? Son 3 defadır canavarlaştı 3 kişi zor zapt ediyor evde minnoş olan kedicik :(

6 CEVAP

Zeynepulku

Sakinleştirici vet hekime danışarak kullabilirisniz. Miktarını da o belirler.yaşına kgsine gore ayarlanması lazım.

busraelif7

Kediotu tarzı bitkileri düşünmüştüm fakat orada yapılacak sanırım bu gidişle

fetihh1453

bir yerde okumuştum kediler veterineri sevmediğinden asabileşebiliyormuş veterinerinizi değiştirebilirsiniz

busraelif7

Değiştirmiştim başka bir sebepten, öncekine de aynı bu şekilde asabiydi hala aynı malesef

Sulecrn

Veteriner hekimler dozla veriyor diye biliyorum sakinstoriciyi

Succubus

benimki de veterinerde asabileşiyor o yüzden bir rutinimiz var. ilk olarak matatabiyi seviyor illa yolda kabında matatabi oluyo. kabının loş olması daha sakin kalmasını sağlarmış, bildiğimiz normal box kullanıyorum bu yüzden çantalara özensem de. uzun süre veterinere yakın ananemin evine gittik orayı çok seviyor baya koşup oynayabiliyor diye; veterinere gideceğinden tam emin olmadığı için boxa girmek de büyük bir problem olmuyor. son olarak ödül mamalarını spesifikleştirdim ben. mesela içi süt dolgulu bir ödülü her sabah dişini fırçalayıp; tüylerini tarattığında alıyor. veterinerde de reflexin sütlü minik puding gibi ödüllerini alıyor işi bitince( ki favori ödülü o ) hepsi bir arada baya bizi rahatlattı.