Pelet Ve Kedimde Kaşınma

Srgnyldz

Arkadaslar merhaba kedimde siddetli jir sekilde kasinti sorunu olustu bacaklari yalayip isiriyor boynunuda kasirken patisiyle yolup kanatiyor vet. Alerji dedi ama neden oldugunu bulamiyoruz. Tek aklima gelen pelete 5 ay once gectik 4 aydan beride kasintisi var kedimizin acaba pelet dolayimidir? Cunku son 5 aydir eve ekstra kedi icin hic birsey almadik yada vermedik

5 CEVAP

ferhat05

Ben de natural bastet pelet sipariş ettim. Daha gelmedi, denemedim. Peletten dolayı olabilir kedinin kaşıntısı. Siz hangi markayı kullanıyorsunuz?

SBKart2207

Ay evet ben de yaklasik 15 gün önce Bursa'ya döndüm. Pelet almıştım onu koydum hemen. Bizimkisi hemen yapıyo her seye tuvaletini. K yüzden aşamalı gecememe gerek kalmadi. O gün bugündür kaşıntıları arttı. İki gün önce kisirlastirmaj icin vete gittik. Kan tahlili yapıldı. Bana alerjik değerleri cok yüksek dedi. Tam olarak neyden bahsediyor bilmiyorum ama 4 olunca yüksek deniliyormus. Bizimkisinin 13 cikti. Bu aralr ton balikli yas mama vs yedi. Benim icin iki ihtimal var. Ya pelet ya da yas mama . Cicek vardi onları çıkarttım. Eger geçmezse ikisinden biri. Pelet natural bastet bu arada

Ozge00

Mama değişikliği yaptıysanız ondan da olabilir. Peletten de olabilir. Evi temizlediğiniz herhangi bir üründen de olabilir. Dikkat edin bunlara, kontrol edin geçecek mi. Bizim mamaya alerjisi varmis, 1 hafta gibi kisa bir surede geçmişti değiştirince. Emin olmak için en iyisi değiştirin peleti.

Srgnyldz

Peleti degistirdim kasintisi azaldi ama hala kasiniyor bacaklarini isirdigini goruyorum bazen 1 yildan beri ayni kuru mamayi kullaniyorum yas mamayida 1 yili askin suredir mir mir veriyorum sadece hafta 1 kere. Yeni degistirdigim veya ev icin degisik ekstra birsey almadim yani degisik birsey temizlik malzemesi olsun vb. Bir turlu sebebini bulamiyoruz. Alerji testinede ciddi para istiyorlar yaptiramiyorum bu arada bigcat peleti kullaniyordum

Srgnyldz

Birde kedimde maglesef kronik akciger enfeksiyonu var oksurugunu zor azalttik o yuzden tozlu kum kullanamiyorum maglesef feles tozsuz kuma gectim 1 ay oldu hemen hemen gayet memnunum