Kedi Kuyruk Kırılması

Elifozmen

Arkadaşlar merhaba benim bahçede baktığım bir kedi vardı bu kediye araba çarpmış sol patisinin üstüne çok az basıyor ve kuyruk tamamen yerde sürünüyor klinik açtırmak için 2 veterinerle görüştüm ama açmadılar mevbur yarın götüreceğim böyle bir şeyle karşılaşan var mı merak ettiğim omuriliğinde sıkıntı olabilir mi basıyor ama patilerine kuyruk problemli çişini vs de yapıyor felç gibi bir durumuda yok ve ağrııs var kuyruğuna hiç dokundurmuyor biraz umutlu bir şey duymak için soruyorum aslında omuriliğinde sıkıntı olmayabilir dimi birazda olsa umutlanabilir miyim yürüyüşü hemen hemen normal ama arka tarafı tabi kuyruk yerde süründüğü için düşük kalıyor çok kötüyüm ya kahroluyorum saatlerdir

12 CEVAP

mywonderfulpet

7 24 açık kliniklere baktınız mı? Kuyruk yerde süründüğünde sinirler için iğne yapıyorlar ve düzelebiliyor çoğunlukla. Tabi ne durumda olduğu önemli. Umarım geç kalınmaz :(

FerayeG

Kuyrukta his kaybı neticesinde kuyruk düşmesini arkadaşımda yaşadık darbe almıştı. Gece 3 veteriner gezdi röntgende çekildi kırık gözükmedi kuyruğa iğne batırmışlar sıfır tepki hiç his yokmuş. Kime gittiyse kesilcek demiş kuyruk. Kız kestirmedi psikolojisi bozulur hayvanın diye inat etti birkaç veterinerle görüşmüş içlerinden biri his kaybı için örümcek bilmemnesi adını hatırlamıyorum iğne vurmuş birkaç kez. Şuan kuyruk sapasağlam havada dolaşıyor. Arkadaşımın azmini takdir etmiştim umarım sizinkine de doğru tedavi uygulanır ve iyi olur 🙏

Elifozmen

Tabikş baktım yok kaç kişiyle görüştüm rica ettim 1-1buçuk saatlik mesafeye de götürecektim hiç umrumda değil ama açmadılar umarım dediğiniz gibidir temizlenmeye fln başladı biraz daha iyi gibi yarın götüreceğim sabah hemen tek duam süreci kolay atlatması çok korkuyorum ama felç vs gibi bir şey gözükmüyor

senaau

Bende 27 temmuzda sabah işe giderken araba kaputundan bebek kedi sesi duydum. Yoldan geçenlerin yardımıyla çıkardık. Arka sol bacağını basamıyordu yüksekte tutuyordu ve aşırı zayıftı. Annem bunun kuyruğu sürünüyo kuyruğunda da birşey var dedi yok zayıf diye falan dedik. Zaten 2 gün sonra izin gunumdu veterinere götürdüm. Kuyruğu sadece aşağı sarkıyodu görünürde hicbirsey yoktu sadece çok ağır koku vardı. Meğer kuyruk tamamen nekroze olmuş 2 günde kuyruk resmen koptu iplik gibi oldu. Sadece 2 gunde. Kalçası için ameliyat yapılmadı küçük diye ama kuyruğu almaları gerekiyordu. Antibiyotik tedavisi felan yapıldı sonra ameliyata alındı. Ameliyattan 1 gün sonra maalesef melek oldu. Küçücük bedeni kaldıramadı demekki :( yani demem o ki biran önce götürün. Benimki de tuvaletini vs yapıyordu ama kalçasi da kırık olduğu için veteriner yapamayabilir ilerde felan demişti.

Elifozmen

Ya inanın şu saatte götürecek yerim olda götüreceğim yok açmıyorlar 7-24 açık veteriner yok kırıksa biz müdahale edemeyiz zaten dedi kapattı biri barınağı arayın ben gelemem dedi biri hiç açmadı götürmemekten değil götüremiyorum şu an götürebileceğim yer yok of çıldırıcam ya

Yagizsolakk

ANKARADAMI YAŞIYORSUNUZ ŞAYET ÖYLEYSE KEÇİÖRENDE PET LEVEL VET. KLİNİK 7/24 AÇIK SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARIDA DAHİL!
İNTERNETTEN ADRES VE TELEFONLARINA ULAŞABİLİRSİNİZ. ÖZELDEN DE CEP NOSUNUDA ATABİLİRİM. GEÇMİŞ OLSUN.

Ozge00

Simdi baktim birkaç yeri 24 saat açık gösteriyorlar. Defne, empati,sefa ve arsuz klinikleri acik gösteriyor. Aradiniz mi Herhangi birini acaba? Umarim aciklardir yardımcı olurlar. Cok üzüldüm, geçmiş olsun 🙏

Elifozmen

Görüştüm röntgen olmayan yere götürmemin bir anlamı yok röntgen çekilmesi lazım diyorlar sitelerinde öyle yazıyor ama değiller zaten buradaki hayvansever gruplarına dahilim onlarlada görüştüm kırık çıkık vs gibi tedavilerin sadece fakültede yapıldığını söylediler İskenderun’da biriyle görüştüm ona götürecektim sonrasında ulaşım sağlayamadım eve bi veteriner geldi ağrı kesici yapabilirim ancak dedi söylediğine göre kuyrukta sıkıntı var felç vs yok gibi dedi arka bacaklarındada pek bir şey yok dedi patisinde ezilme var o geçer dedi gitti mevbur sabahı beklemek zorundayım şimdi yeni uyudu daha birazda gırladı fln daha iyi gibi sanki ,iyi düşünmeye çalışıyorum umarım iyi olacak o kadar mutlu bir hayvandı ki ya şu anki halini görmek kahrediyor beni

Elifozmen

Umarım dediğiniz gibi olur umarım kırık yoktur🙏🏻

FerayeG

İnşallah yoktur. Kötüyü çağırma derler ya eskiler iyi düşün iyi olsun 🙏

baranertaga

Götürebildiniz mi veterinere?

Elifozmen

Evet kuyruk kopmuş kökünden ampüte edilecek yüksek ihtimal bacaklarında sıkıntı yok ama ne yazık ki kuyruğu...