Acil! Kedinin Bağırsağında Yabancı Cisimler

Cook

Sokaktan bir kedi bulup sahiplendirmiştik.Kediyi sahiplenenler veterinere götürdüğünde karında hassasiyet fark etmiş röntgen çekmişler ve bağırsaklarının dolu olduğunu söylemişler. Orada lavman yapmışlar,bağırsaklarını boşaltmışlar.Bir hafta probiyotik kullanması gerektiğini vitaminle desteklenmesini ve 5 gün sonra tekrar röntgen çekilerek durumuna bakılması gerektiğini söylemişler.Hasta olduğu için kediyi sahiplenmek istemediler,yarın sabah gidip geri alacağım.Veterinere götüreceğim fakat çıkacak ücreti gözüme kestiremiyorum. Perşembe günü kendi kedimi de götürmem gerekiyor ve çok masrafı oluyor onun da. Daha önce böyle bi durumla karşılaşan var mı?Ameliyat gerektirir mi? Ortalama masrafı ne kadar çıkar sizce? Probiyotiklerini,vitaminini alacağım mecbur, geçici bir yuva da buldum ama geçici yuvadan sonra naparım bilmiyorum. Kimse hasta bir kedi sahiplenmek istemiyor maalesef :(

4 CEVAP

Veterineriniz taksit yapıyorsa taksit yaptırabilirsiniz aklıma ilk bu çözüm geldi. Özellikle de kedinin hasta olması ve bu sebeple sahiplenilmediğini duyunca veteriner de gerçekten bir hayvan severse yani bu işi paraya dökenlerden değilse kabul eder bence. Sizi çok iyi anlıyorum bazen keşke hayvanların da sigortası olsa diyor insan.

Minimesi

Benim kedimde aynı durumdaydı ama midesindeydi cisim ameliyatta mide + bagırsak temizledir 1 hafta vette kaldı ameliyattan 1 hafta önce iğen falan vuruldu özel mamalar falan aldık ona rağmen 1300 tuttu ama doktor sadece ameliyata 1500 demişti sizin doktorda bizimki gibiyse 1300 falan tutar ama paragözse 2-3 bin çıkar çünkü sadece ameliyat 1500 dü

Başınız sağolsun çok üzüldüm :(

Cook

Hepinize teşekkür ederim ama yavruyu çoktan kaybettik