Yaş Mama Mama Kabında Bekleme Süresi

ebrugu

Merhaba,
Bir yavru kedi sahiplendik. Yaş mamayı bir günde kaç saat mama kabında bırakabiliyoruz? Bozulmasını istemediğim için soruyorum. Şimdiden teşekkürler :)

3 CEVAP

Petlover34

Önce tatlı kaşığıyla az koyup ne kadar yiyebildiğini tespit ederseniz daha iyi olur. Yaş mama biraz uzun kalınca kabında sertleşip kuruyor yemiyorlar sonra.

chromatica

yiyeceği kadar koyabilirsiniz.

Meles

Kitten mamayı dörde bölüp veriyoruz biz veterinerimizin önerisi ile kedinizin kilosuna göre ikiye de bölüp verebilirsiniz gerisini dolapta iki günden fazla tutmamalısınız. Zaten koyduğunuz kadar yemeğe başlayacaktır. Önce dörde bölüp parça parça verebilirsiniz kurumasını önlemiş olursunuz