Mantar Tedavisi

Gldrna

Bu kedişi bahçede buldum,veterinere götürdüm antibiyotik verdi bi de antiseptikle sil dedi. Parazit aşısı yapıldı. Antiseptik yeterli mi acaba sadece,sormayı unutmuşum :(
Evde bi kedim daha var ayrı odalarda tutuyorum belki bulaşıcıdır diye. Bu bebişe başka yapabileceğim bi şey var mıdır acaba

10 CEVAP

Biz de yaşadık bu problemi. 2 doz aşı yapıldı, 3.ye gerek görülmedi. O esnada Immun diye bir şurup kullandım. Bir de mantar kısımlarına batticon sürdüm. Şimdi bir problemi yok çok şükür. Ancak ben bunları yaptım diye bunları yapmayın, veteriner hekiminiz ne diyorsa o doğrultuda ilerleyin. Mantarın bulaşıcılığı konusunda kardeşimin kol bilek kısımlarında çıktı. Ailenin diğer 3 bireyine bulaşmadı. Kadınlara daha kolay bulaşıyormuş.

elcnugr

Başka bi veterinere götür mantar tedavisine başlasın ya aşı ya da su da çözünen bi tablet var ondan verip suda çözdürüp sprey formlu şişeye koyup sıkılıyor. Aşı daha mantıklı başka veterinere götürün

elifozzdemiir

asi kesin cozum olmayabiliyor ve karacigere zarar veriyor eger gecmezse asi en son tercihiniz olsun

elifozzdemiir

crystalin kullanmaya devam edin etkili bir antiseptiktir. ben de ayni durumu yasadim asi yaptirdim hicbir ise yaramadi mantar asisinin zararlarini bilseydim bastan hic yaptirmazdim tekrar nuksetti simdi yine crystalin sıkiyorum gunde 3 defa hafif tuylenme var

elcnugr

Aşı yaptırmak istemiyorsanız ecosin diye bi ilaç var tablet şeklinde suda eritip suyu kedinize sıkıyorsunuz başka bi veterinerden talep edin antiseptikle olacak bi şey değil. Mantara özel kullanılan ilaçlarla tedavi gerekiyor

elifozzdemiir

veterinerinizin dedigi gibi yapin tedaviye kisa sure icinde yanit verir zaten vermezse bir daha goturursunuz

Serpl

Mantar aşısı yaptırmanız lazım batikonla silin günde 2 kez birde sprey var onla 10 günde kapandı benim kedimin

Gldrna

Antiseptik sprey aldım vet’in dediği onunla siliyorum. Olmazsa bi daha götüreyim 10 gün sonra tamam. Teşekkürler 💝

Gldrna

İşe gidicem birazdan şimdi yeniden götürme imkanım yok,vetin verdiği antiseptik crystalin. Ama ağzının içinde var hala temizledim hepsini pansuman yaptım. Ekstra antibiyotik ihtiyacı olsa söylerdi sanırım. Suan beklemek dışında elimden bi şey gelmiyor :(

Gldrna

Vet arkadaşımla konuştum. Agumentin yazdı sabah akşam 0.2 doz ona başladık. 10 gün kullanacak. Sonra da antiseptik ile sileceğim. Teşekkür ederim değerli cevaplarınız için 💝