Kedim Öğürüyor

Simay95

Herkese iyi geceler
Kedim bir kaç saat önce öğürmeye başladı daha çok ağız kenarlarını yaladığında öğürüyor gibi geldi bana aklımda 3 ihtimal var sizce nedeni ne olabilir

  1. Saksıda acıbiber vardı onun etradında dolaşırken gördüm ona ağzını sürttüyse ondan olabilir

  2. Halının püsküllerinden koparıp yutmuş olabilir.

  3. Evimizdeki ikinci kedinin poposunu yalıyor sürekli ondan bir hastalık gelmiş olabilir

6 CEVAP

sforselin

Tüy yumağı falan olamaz mı¿

Simay95

Tüy için malt kullanıyorum kedim 1 yaşında daha önce hiç tüy yumağı kusmadı ondan onu elemiştim ama yeterli gelmediyse o da olabilir

sforselin

Söylediklerinizin ihtimali diğerlerinden yüksek olsa da her şeyin belirtisi olabiliyor. Bence biraz daha geniş çaplı düşünmek gerekiyor.
Mesela bizimki iki üç gün arayla öksürmüştü. Normalde hiç yapmadığı için baya endişelendik aslında. Ama başka belirtisi de olmadığını düşünmüştük. Sonra rutin iç parazit tedavisinden sonra öğrendik ki paraziti varmış. Öksürük, öğürme, kusma falan yapabiliyormuş. Ara ara yumuşak kakası da olmuştu ama hep incelediğimiz için düşünmemiştik iç parazit olabileceğini, başka şeylere bağlamıştık. Neyse aşırı uzattım ama biraz daha gözlemle ya da son zamanları bi gözden geçirerek belki bulursunuz problemi. Geçmiş olsun

Simay95

İlginiz için teşekkür ederim :)

gulsundusmez

Malt versenizde tüyü kusabilir 100de 100 engellemiyor maltlar benim kedimin malt önünden eksik olmaz ama ayda 1 kusar.Kusma sıklığına bakın günde 2-3 kez kusarsa tehlikeli demek veterinere götürmeniz gerekir.Ağız çevresini yalaması salyadansa genelde ağız içi veya diş diş eti yarası olabiliyor.

Simay95

Öğürüyor ama kusmuyor sadece bir kere tükürük çıkardı ama hala öğürmesi devam ediyor gündüz dikkatimi çekmedi ama demin gene gördüm yarın veterineri ile görüşücem