Paragöz Veterinerlere Dikkat Edelim

mervecem

Arkadaşlar bu aslında bir soru değil size bir önerim olacak. Kedime karma 1 aşısını yaptırdıktan 2-3 hafta sonra karma 2 aşısını yaptırmaya gittik. Veteriner bize karma aşısını yaptığını söyleyerek lösemi aşısı vurmuş ve karneye de lösemi aşısının barkodunu girmiş ama aşının adı yabancı olduğu için anlamadık. birkaç gün sonra aynı veteriner tarafından aranıp karma 2yi olmadığımız söylenince şok olduk. Tekrar gidip aşı yaptırmamız gerekti. Eğer isterseniz neresi olduğunu da söylerim. Denizlide bir yer burası. Lösemi aşısıda boşa gitti çünkü o da 2 dozds vuruluyor. Lösemi aşısını şimdi yaptırmamızın sebebi kedinin 1.5 kgnin altında olmasıydı. Sırf para için yapmayacakları şey yok bazı yerlerin. Benim başıma geldi siz dikkatli olun diye söylüyorum.

13 CEVAP

tika_waylan

Ben losemi yaptirmadim kedim 7 aylik gerekli mi gereksiz mi karar veremedim bir turlu tek basina evde duran bir kedi

kediaskim

Yaptirabiliyorsaniz bence yaptirin derim ben

tika_waylan

Yam etkileri oluyor doye duydum o sebepten yoksa ic dis parazitini asla geciktitmem karma ve kuduz da yapildi sad ec e losemi ve aids asisi icin kararsiz kaldim

hazalsenol

Ben hepsini yaptırdım önlemimi alayım içim rahat olsun

hazalsenol

Ben hepsini yaptırdım önlemimi alayım içim rahat olsun

dollfacepersian

Tika_Waylan
evet aşıların yan etkisi oluyor. Sert oluşumlar oluşturup tümöre dönüşme riski olduğunu okumuştum.
Aşı %100 korumuyor maalesef. Benim kedime iki defa yapıldı, Eski ailesi yavruluk döneminde yaptırmışsa. Ben de yıllık aşı olarak 1 defa yaptırdım. Tekrar yaptırırmıyım bilmiyorum. Evde tek bakıyorum ama çok çok dikkat etsemde dışarıya kaçtı 2 defa. İlkinde sokak kedileri ile etkileşime girmiş olabilir. O yüzden belki yaptırmaya devam edebilirim. Siz tabi kendiniz bilirsiniz,sizin kararınızı etkilemek istemem

tika_waylan

Aslinda bir tatile gideriz kedili birinr birakmak gerekir falan sanirim losemi ve kedi aidsini yaptiracagim.

kediaskim

Hayır veteriner karıştırmış olabilir bakın bizim asi siramiz böyleydi
K arma1
Lösemi 1
Karma
Lösemi 2

hazalsenol

Ben hepsini yaptırdım önlemimi alayım içim rahat olsun

hazalsenol

Ben hepsini yaptırdım önlemimi alayım içim rahat olsun

dollfacepersian

Tika_Waylan
Bu hiç aklıma gelmemişti. Hayvan otelinde kalsa bile diğer kedilerle etkileşime girebilir. Ben de yaptıracağım sanırım

kedicigim1054

uyarınız için teşekkür ederim

doktorgenc

lösemi değil de kedi aidsi çok önemli bir aşı. Şiddetle tavsiye ederim.