Çok Tüy Döküyor.

Littlecats

Merhaba benim 3 aylık british shorthair (golden) bir kedim var. Şimdiye kadar ona royal canin kullanıyorduk ve neredeyse yok denecek kadar az tüy döküyordu. Ama royal canin'in içinde neredeyse hiç et yok ve çok faza tahıl var. Bu yüzden N&D'ye KADEMELİ geçiş yaptık fakat geçtikten sonra çok fazzla tüy dökmeye başladı. Normalde sorun olmaz ama tüyleri hep ağzımıza giriyor yemeklerden çıkıyor her yerimiz tüy oldu bu mamayla mı alakalıdır nedeni nedir?

5 CEVAP

elifozzdemiir

her mama her kediye iyi gelmez baska alternatif mamalari da deneyebilirsiniz.

Littlecats

Ben çok araştırdım ve pro plan, royal canin gibi mamalar içerik olarak iyi değil acana, orijen gibi mamalar da bütçemiz için uygun değil en iyisi N&D. Beklesek zamanla geçer mi?

Littlecats

BurcuAlexx

https://www.posta.com.tr/kedilerin-tuylerinin-dokulmesini-onleyecek-yontemler-2211675

Çoğu tüy dökülmesi mama, stres, aşıların yapılmaması veya mevsimsel kaynaklanabiliyor, gönderdiğim linke bir bakın bence

Littlecats

teşekkürler karma aşı yapılma zamanı gelmişti ve mevsim geçişindeyiz galiba bu yüzden :)