65 Günlük Erkek Bir Scotish Sahiplendim Evine Geleli İki Gün Oldu Ama Yemek Yemiyor Ne Yapabilirim

Ediii

65 günlük erkek bir scotish sahiplendim evine geleli iki gün oldu ama yemek yemiyor suyu çok az tüketiyor ne yapabilirim yemek konusunda?

7 CEVAP

Seymaaacaan

Stres yapmıştır korkuyordur. Mamanın tadını sevmemiş olabilir. Genelde kediler yaş mamaya hayır demez yaş mama verebilirsiniz eğer 2 gün aç kaldıysa severek yiyecektir. Eğer yaş mamada yemiyorsa bir sorun olabilir.

Mzynyldrm

veterinerinize danışın eğer iştah ile ilgili bir sorun ise veterinerden iştah açıcı şurup isteyin

sforselin

İlk günlerde yemek yemek istemeyebiliyorlar. Hatta tuvaletini de tutabilir. Oyun oynatmaya çalışabilirsiniz biraz. Kolay reddedemeyeceği ödül mamasi, yaş mama vs deneyebilirsiniz. Ama zaman vermek gerekiyor. Yabancı bir yerde, kardeşlerinden annesinden ayrılmasının çok da uygun olmadığı bir yaşta gayet normal tepkisi

BanuYuzgec

Veterinere götürün mutlaka hasta olabilir

Seydacelk

Eve yeni geldiği için böyle davranmadı normal olabilir yaş mama ile alıştırmayı deneyin kesinlikle yararı olur oyun oynamaya çalışın ve kesinlikle korkutmayın onu korkutabilecek şekilde sesli şeyler açmayın biraz kendi haline bırakın sizi ve evi tanısın alışsın. Eğer bir kaç gün daha sürerse kesinlikle veterinere götürün ama şu an yaş mama vermeniz gerekiyor çünkü besin alması lazım.

nurrrgll

reflexin ya da me-o nun likit lerinden verin zaten yalayarak tüketiceği için yaş mamadanda hızlı bi şekilde bitirir benimde kedim scottish ve ilk gün çok az yemişti sonradan alıştı

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/reflex-kumes-hayvanli-ve-somonlu-sivi-kedi-odul-mamasi-15gr-6-parca.html

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/me-o-kremali-tavuklu-tavuk-ve-karacigerli-sivi-kedi-odul-mamasi-15gr-4-parca.html

alabalik32

Yavru olunca azar azar yiyiyorlar. Suyu bile doğru düzgün içemiyorlar alışır endişe etmeyin.