Aciil

Karameeell

Kedisi ishal olup evde birsey deneyip geçiren varmi.. Patates püresi pirinç püresi gibi..

12 CEVAP

Succubus

benim hiç başıma gelmedi ama sanırım patates ile tavuğu haşlayıp püre haline getirmek yardımcı oluyormuş. ayrıca probiyotik olarak arada bir kefir yoğurt ile beslemeniz de güzel bir tedbir.
Ama böyle ufak yöntemlerle geçmezse ya da tekrar tekrar başınıza gelirse lütfen ciddi bir şey var mı diye kontrole götürün

Zeynepulku

Patates püresi tatlı kabak haşlanmış tavuk göğsü geçiriyor benim Kedimi ilac kullanımından dolayı ishal oldugun da kullanmıştım. ama bunları yaptınız geçti 2 gün sonra bir daha ishal yaparsa bir vet hekime gidin. Evde yapacağınız bir şey yok.

Karameeell

=( aksi gibi dün o yanında bekledim veteriner ben de hasta oldum papates hasladim şimdi ezip veriyorum diyorum birde apeks vitamin var elimde ondan ezip atsam olurmu

Seydacelk

Yoğurt bağırsak düzenleyici etkiye sahiptir tavsiye ederim kesinlikle

nurrrgll

gimcatin bi macunu var hem kabız hemde ishali engelliyor onu öneririm
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/gimpet-gastrointestinal-bagirsak-sagligi-icin-kedi-macunu-50gr.html

BurcuAlexx

Minik dostunuzun daha yumuşak gıdalar ile beslenmesi, ishal durumunda ona çok daha iyi gelecektir. İshal tedavisi için kullanabileceğiniz yumuşak mamalar arasında tavuk, pilav, balık gibi besinler yer almaktadır. Bu besinlerin haşlayarak vermeyi kesinlikle unutmayın. Son olarak yeterince sıvı tükettiğinden emin olun. Hastalık süresince çok fazla sıvı kaybedeceği için bu kaybettiği sıvıyı geri yerine koyması hayati önem taşır.

Ozge00

Tavuk göğsü yapıyorum ben öyle durumlarda, hep de ise yaramistir. Patates vs yemiyor benimki de. Umarım geçer. Geçmiş olsun

Chibi09

Bence bir veterinere göstermenizde fayda var ishal çoğu hastalığın belirtisi

Eliiiifff

Benim kedimde çok fazla ishal oluyordu patates püresini et suyuyla karıştırıp veriyorduk geçmediği zamanda mecburen veterinere ama gimcat markalı bağırsak için olan macununu kullandığımızdan beri ne ishal oldu ne kabız

FeyzaZeynep

Ben denemedim ama biŕ çay kaşığı nişastayı bir tabak yoğurtla karıştırıp veriliyor diye duydum hemen kesiyormuş ishali.

Karameeell

Patates hasladim ezdim içine vitamin hapı ezdim verdim yemedi hiç.. Kuru mamasını verdim onuda bir kaç tane aldı bıraktı =( çok canım sıkkın Evdede değilki bakıyım şuan ne durumda bilmiyorum suyunada vitamin hapindan atıp erittim yarın tekrar veteriner söyleyim ama onada çok korkuyor çok stres oluyor =( ne yapicagimi şaşırmis durumdayım kendimde hastayım hiç halim yok mamasını da babama verdim balkondan takip ettim ben =(

Karameeell

Yarına onu deneyim =( ins sabaha kadar kötü olmaz aklım hep. Onda canım çok sıkkın çok