Evde Doğal İç Dış Parazit Tedavisi

serpilbiyik

merhaba. 2 ayda bir yapılan iç dış parazit ilaçlarının kedilere çok zararlı olduğunu öğrendim. bu yüzden artık doğal yöntemler kullanmak istiyorum. iç parazit için suyuna bir kaç damla sirke, dış parazit için de biberiye yağını duydum. sizin de kullandığınız yöntemler yada tavsiyeleriniz var mı?

9 CEVAP

emre1334334

veterinerde yaptır işte aşıyı zararlı olduğunu nerede duydun o zaman hiç aşı yaptırma bu kadar takmaya gerek yok zararlı olsa yapmazlar sen kendim yapacam diye daha çok zarar verirsin kediye

Zeynepulku

Biberiye yaği kediler için çok agir olabilir. Sirkede mide phsini yükseltip gastrit probleme sebep olabilir. Doğal çözümler genelde köpek için uygulanır kediler çok daha hassas bu konularda dikkatli olmak lazım. İç parazit için taze kabak cekirdegi tozu kullanılıyor. Tam tarifi hatırlayamıyorum biraz sonra söylerim.

serpilbiyik

çok teşekkürler:))

elifozzdemiir

dis parazit icin papatya suyuna bakabilirsiniz yapilisini da internette bulabilirsiniz

Salihaylmz

Her aşı da az çok zararlı ama tam tedavisi de aşı damla ilaç vs.
Doğal yollar bir yere kadar geçiçi bir çözüm.
Tıpkı bebeklerimize nasıl küçüklüğünde her aşıyı eksizsiz yatırıyorsak hayvanımıza da öyle yaptırmalıyız bence.
Internette var ic dis parazit dogal yöntemleri bir blogda yazıyordu ordan bakabilirsiniz ama tek sitede takılı kalmayin

Zeynepulku

10 kg için yarım cay kaşığı günlük
3 hafta kullan 1 ay kullanma.
Boyle ama kullanmadan önce vet hekiminize danışın. İnternetten araştırın eksi artı yönlerini.

Zeynepulku

Dış paraziti ve iç parazot için en iyi yöntem Güçlü bağışıklık sistemi kedinin vücudu ne kadar güçlü olursa bunlarla o kadar çok mücadele edebilir.
Özellik dış parazite baktığımızda sokakta nerde aç kalmis küçük yavru kedi kopek varsa bit kine kayniyor. Sebebi bağışıklıklarinin düşük olması.

alabalik32

Biz insanlarda aşı olmayalım o zaman...

serpilbiyik

evet sen aşı yaptırma lütfen. bir soru sorduk ya. ne agresif insanlar var