Kedimle Aynı Bardaktan Su İçtik

feyzanurkrb
feyzanurkrb

3795 Puan

Arkadaşlar kedim benim bardağımdan içmişti ben de unutup yanlışlıkla aynı suyu içtim bi şey olur mu? Aşıları tam değil daha 3 aylık sadece iç-dış parazit aşısı vardı.


7 CEVAP

FeyzaZeynep
FeyzaZeynep

1212

İç dış parazitini yaptirmişiniz zaten kuduz değilse sıkıntı yok:) Şaka bi yana birşey olacağını zannetmiyorum.Benim kedimde tüm aşılarını yaptırmadan önce yüzüme bile hapşırdı. Birşey olmadı. Dikkatli olun yine de.


Yani uzman değilim ama ben hep içiyorum. 😂 Hiç de bir şey olmadı. Ama tabi siz beni baz almayınız. Bir şey olacağını sanmam. Bir dahakine daha dikkatli olursunuz.😊


Verdatrtp
Verdatrtp

12463

Ev kedisi ise sorun olmaz bence zaten iç-dış parazit yaptırmışsınız


feyzanurkrb
feyzanurkrb

3795

Ama önceden sokak kedisiydi


epiglottis
epiglottis

145592

Kuduz olma ihtimaliniz yüzde 0. 6 aydan once kedilerde kuduz olmaz demisti bizim veteriner zaten aşı da yapmiyor 6 aydan önce. Fakat zaten ev kedisi kuduz olmaz. Hadi on milyarda bir ihtimal oldu diyelim, aynı suyu içmeyle bulaşmaz. Sizi kanatana kadar ısirmasi ve bu isirdigi yerden salyalar bulasmasi gerekir.


epiglottis
epiglottis

145592

Kısaca evde otururken başınıza meteor dusup olme ihtimaliniz, veya kaldirimda yururken araba carpma ihtimali daha yuksek


serkans1199
serkans1199

499

kuduz virüsünü bişeyleri yiyerek ya da içerek alamazsınız. Ancak ağzınızdan midenize kadar olan bölümde bir yara olması gerekir. Yoksa mide asiti kuduz virüsünü parçalar ancak bunun önemli olması için kedinin kuduz olması gerekir. Kedinizin kuduz olması içinde kuduz bir hayvanın kedinizi ısırmış ya da çizmiş olması gerekir. Öyle bir durumda yoksa bence endişe etmeyin ve kedinizi sevin :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 199 Görüntüleme
  • 7 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 32680 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR