Kedi Sahibi Olup Da Ara Ara İki Gün Ve Üzeri Seyahatlara Çıkan İnsanlar

Slayer5

Merhabalar,

5 aylık yavru bir kedim var. Mecburi olarak bazı haftalar şehir dışına çıkmak durumunda kalıyorum. En büyük sorunum 2 gün üzerinde seyahata çıkmak zorunda kaldığımda kedim ne olacak. Etrafımda tanıdığım ya da kedime bakabilecek kimse yok. Eminim ki benim durumumda olan nice insanlar vardır. Merak ettiğim, iş ya da özel amaçla seyahatlere çıkan insanların kedilerini zor durumda bırakmamak için birbirlerinin kedisine geçici süre bakabileceğini söylediği bir platform var mıdır? Kendim bu konuda çok sorun yaşıyorum o yüzden yaşayan birinin de kedisine gönüllü olarak birkaç günlüğüne bakmak isterim. Benim de kedime bakabilecek birinin olması çok iç rahatlatıcı olur.

3 CEVAP

dollfacepersian

Kediler çoğunlukla alışık oldukları ortamın dışında aşırı stres yaşarlar.Çünkü ortamlarına çok bağlıdırlar.Veterinerde strese girmeleri de bu sebeptendir. Bu yüzden mümkün olduğunca bulunduğu ortamın değişmemesini gerekir.
Siz anladığım kadarıyla en fazla 1-2 gün şehir dışına çıkmak zorundasınız.
Bu süre zarfında kediniz evde kalsa çok daha iyi olur. Mamasını ve suyunu iki gün yetecek kadar vermeniz gerekiyor sadece.2 adet kum kabı koyabilirsiniz isterseniz.
Birde güvendiğiniz birinden rica edip evin anahtarını verebilir,kedinizin kumunu temizleyip,biraz oyun oynayıp iyi mi diye bakmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede içiniz de rahat etmiş olur

Slayer5

1-2 gün problem olmuyor ama bazen 4 gün eve gelmeyeceğim durumlar oluyor. O zaman kediyi ne yapacağımı bilemiyorum. Ankara'ya yeni taşındım ve güvendiğim biri anlamında şuan kimse yok. Güvendiklerim de zaten yakın çevremde değil. Veterinerim maması suyu kumu olduktan sonra sorun olmaz diyor ama kedinin 4 gün evde yalnız kalmasının bir soruna sebep olmayacağına inanmıyorum. Zaten bütün gün evde tek başına olduğuna bile gönlüm elvermiyor. Sanırım tek seçeneğim evde yalnız bırakmak :(

polo

ben bugun 7 saat evde yoktum çok özledim oglumu o ayrı ama uzun zaman gidecegim zaman kapıcıya haber veriyorum gunde iki kere bakıyor tuvalet saattleri belli o saatlerde git bir iki sev ödül maması ver tuvaleti al mamasını suyunu kontrol et bide resmini çek gönder diyorum sagolsun yapıyor sizinde böyle bir şansınız varsa bi teklif edin bence seve seve yapar