Kedinize Tasma Takmayı Nasıl Başardınız?

Denizygt

Benim kızıma küçüklüğünde korktuğum için maske takmadım şuan 8 aylık oldu ilk denememizi bugün yaptık sıkışma ve takılma anında trixie markasının anında otomatik açılan tasmasını aldım ama kendini yerden yere vurdu istemedi ilk başta şuan boynunda oyuncaklarıyla oyaladımda dikkatini dağıttımda unutuo ama aklına gelince yine başlıo sizce çıkarmalımıyım yoksa alışır mı ? Takmasını çok istiyorum aniden ayaklarımın altına girdiğinde bi yerine basıp canını acıtmaktan korkuyorum en azından zilli olduğu için geldiğini anlarım hareket ettikçe

8 CEVAP

Kuzucansu44

İlk aldığım gün takmıştım ben. Biraz çıkarmak için zorluyorlar ama sonra alışıyorlar. Çıkarmayın kalsın, alışır birkaç güne

Yagizsolakk

Kendilerini yalarken bi sıkıntı hissedip fazla yalama egilimi gösteriyorlar ve bölgesel tüy dökülmesine kadar yolu var önermem bi kedi için yararı yok sadece biz sahiplerin gözüne hoş geliypr o kadar!

Anonymus552223

Rahatsiz edici birsey hic takmadim

Zukooo

Başaramadım

alabalik32

45 günlükken taktık. Şu an 9 aylık hala takıyor. Çıkartmayı da hiç düşünmüyorum. Ucunda da künyesi var arkasında telefon numaram yazıyor. Alışıyorlar bir süre sonra.

Zili çıkarırsanız çok daha rahat alışır. Tasma da çok rahatsız oldukları şey zil. Kendinizi bir onun yerine koyun her hareketinizde kulağınızın dibinde bir zil sesi.

Zili çıkardıktan sonra gün içerisinde 2-3 saat aralıklarla yarım saat takarak alıştırabilirsiniz. Alışana kadar lütfen tasmalıyken her ihtimale karşı yalnız bırakmayınız ve geceleri çıkartınız.

Zili çıkarırsanız çok daha rahat alışır. Tasma da çok rahatsız oldukları şey zil. Kendinizi bir onun yerine koyun her hareketinizde kulağınızın dibinde bir zil sesi.

Zili çıkardıktan sonra gün içerisinde 2-3 saat aralıklarla yarım saat takarak alıştırabilirsiniz. Alışana kadar lütfen tasmalıyken her ihtimale karşı yalnız bırakmayınız ve geceleri çıkartınız.

alabalik32

Bana da zilin sesi iyi oluyor. En azından nerede olduğunu biliyorum. Hiç unutmuyorum İlk taktığımızda Michael Jackson un yürüyüşünü yapmıştı çok gülmüştük :))