Kedim Kabız

Littlecats

Merhaba benim 3 aylık bir kedim var. Yakın zamanda mama değişikliği yaptık. Royal Canin Kitten'dan N&D kitten'a geçtik. Kedimin tüy dökümü çok arttı her yerimiz tüy oldu. Ve kedimin tuvaletini yaparken zorlandığını farkettim. Şimdi kumunu değiştirirken de bir şey farkettim. Kum topaklanan kumdan ve hiç kum değişikliği yapmadım. Normalde kakası topaklanıyordu fakat şimdi değiştirirken kakasının topaklanmadığını gördüm kürekle eledim yani o kadar sert ki topaklanmıyor. Ve kedim mamasını da sevmedi hiç zorla yiyor. Zamanla yeni mamasına alışır mı? Şimdi denemek için 1 kg'lik aldık. Bu maması bitince brit care almayı düşünüyorum. 1 KG'lık mama 1 ay yetiyormuş 1 ay bu mamayı kullansam kedime zarar verir mi? Yeni mama alırdım ama malum korona döneminde insanlar işsiz kaldı biz de bütçemizi zorlayarak alıyoruz mümkünse yeni mama almak istemiyoruz. Bu mamayı 1 ay kadar daha kullansam kedime zarar verir mi?

8 CEVAP

Kultigin

Mama değişikliğini ani mi yaptınız? Normalde iki mamayı karıştırarak 10-12
günde yeni mamaya geçmeniz gerekiyor.

Littlecats

ve kedimin ağzı ÇOOOOOK kötü kokuyor

Littlecats

güncel ve acil

Littlecats

senatsn

Dikkat edin bence royal caninden sonra nd ağır gelmiş olabilir,ev yapımı yoğurt verebilirsiniz bağırsak dengesi bozulmuş anlaşılan. Ağzının kokmasının sebebi ise bağırsakları bozulduğu için yani yine mama kaynaklı ben de pro plandan felicayaya geçtiğimde yaşadım bunu hemen mamasını değiştirdik. Hareketleri yavaşlayıp karnı şişerse veterinere başvurun ve mama değişimi yapın bence umarım bi an önce iyleşir:)

Littlecats

az önce yoğurt verdim. teşekkürler. yani zamanla geçer mi

senatsn

Gözlem yapın her gün az miktarda yoğurt verin,eğer düzelme olursa devam edin fakat bu şekilde devam ederse veterinere danışmakta fayda var

Salihaylmz

Yogurdu sulandirip verin ayran gibi ve ılık olsun.
Bir de eğer eminseniz kabız olduguna zeytinyağ icirin zeytinyag en dogal çözüm bana da veterinerim önermişti ne kadar oldugunu tam hatirlamiyorjm ama azdi 0.5 ml falandi galiba aç karna