Yikanmayi Çok Seviyor

eezkar

15 günde bir yikiyorim çokta keyif alıyor bir zararı varmi

5 CEVAP

zibityus

nerden anlıyorsunuz çok keyif aldğını

Verdatrtp

Bence zararı olmaz ama kediler sık yıkanınca tüyleri alışıyor ve yağlanmaya başlıyormuş diye duydum bu yüzden de yıkamak bir döngü haline geliyormuş. Doğru da olmayabilir belki sadece birinden öyle duymuştum.

Ozge00

Sevse de yıkamayın. Derisinde soruna yol açabilir. Bir süre sonra kendini temizlemeyi bırakabilir ki kediler bir iki gun bile kendini temizlemese kokuyorlar cidden :/ sonra siz kirli diye daha sık yıkamaya başlarsınız. Kırılmaz bir döngüye girersiniz.
İnternete kedi yikamanin zararları yazarsanız bir sürü yazi çıkar zaten.

Kedileri çok sık yıkamak zararlı. Her yıkamada derinin altındaki bir tabaka var onun erimesine neden oluyorsunuz ve bu da tüy dökülmesine neden olur. 1 yaşından önce de önemli bir durum olmadıkça kedilerin yıkanması tavsiye edilmiyor.

Kediler kendilerini temizleyebilen canlılar. O kendini yalayarak sizin yıkamanızdan çok daha temiz yapıyor merak etmeyin.

Merzela

Ben şok. Kediler yıkanmaz.