Kedim Kum Alerjisi Yaşıyor Olabilir Mi?

Kedim yedi aylık bir dişi. Ben hep pisi pisi markasının kumunu kullanıyordum. Son bir haftadır öneriyle reflex aktif karbonlu almıştık onu kullanıyorduk. Ve yüzü gözü şişti hayvanın. Sürekli suratını kaşıyarak şişirdi yani. Ve iki gündür alerji başladığından beri yani o kuma gidip gidip yapamıyordu tuvaletini. Veteriner kokladığı bir şeyin alerji yaptığını çünkü vücudunun başka bölgelerinde böyle bir sorun olmadığını söyledi. Gerçekten kum değişikliği böyle bir şeye sebebiyet verebilir mi?

4 CEVAP

Ozge00

Pelet kullanabilirsiniz belki, toz yapmıyor hiç.

Ozge00

Parfümlü kum muydu ki? Olabilir belki, hic duymadım ama. Değiştirin kumu bakın. Umarım düzelir.

yelizsenol

Benim kedim de kumdan alerji olmuşu. Kokusuz ve tozutması çok düşük kumlar araştırdım sürekli, değiştirince geçti.. Reflexin o kumu çok tozutuyo diye biliyorum. Kediniz hassas demek ki, parfümsüz kokusuz kum tercih etmelisiniz kesinlikle

Yanıtlarınız için teşekkür ederim ben de pelet alacağım ve kokusuz bir kumla karıştıracağım zamanla alışır sanırım evet ben de sonra farkettim beni bile tıkadı o kum :)