Alex Şişko Mu :D

BurcuAlexx

Anket

Yani biraz şişko sanki :D
(3 oy)
Orta kilolu ve şapşikkk :))
(12 oy)
Kilolu değil ki pofuduk sadece❤️
(11 oy)
Toplam (26 oy)

Köpeğim Alex'in cinsi golden retriever ve erkek. Normalde golden retrieverların ortalama kilolarına dişi 25-32 kg, erkek 30-34 kilo diyor. Alex de 30 kilo ama şişko mu sizce :)) anket de yapacağım ve fotoğrafta koyuyorum aslında goldenlar kilo almaya yatkın oluyorlarmış. Bizimkinin kilosu nasıl sizce? 10 yaşında bu arada

13 CEVAP

Findikthecat

Otururken tombik duruyor ama ayakta fit duruyor 😂

Orta kilolu bence, maşallah çok tatlı ama. Çokça pofuduk :)

Zeynepulku

Bence fit duruyor

Mehmetkr

Kilolu

Gayet fit maşallah ömrü uzun olsun, şimdiye kadar kullandığınız mamalar hakkında bilgi verebilirmisiniz? Ek vitamin vb.

Littlecats

benim köpeğim 45 kilo ama biraz zayıf gibi gözüküyor galiba kangal diye ;) senin köpeğin bence gayet iyi :)))

BurcuAlexx

@787891 çok teşekkür ederiz, sizin minnoşlara da sağlıklı uzun ömürler dileriz❤️

Ben köpeğime uzun bir süre Acana kullandım. Ancak 15 kilosunun fiyatı o kadar pahalandı ki, bütçemi aştı diyebilirim :)) bu yüzden N&D'ye geçtik ve 3 yıla yakındır kullanıyoruz. Çokta memnunuz, tüylerine çok iyi geldi diyebilirim. Yaş mama olarak Bozita almaya başladım. Gerçekten öneririm, içinde 100% et var ve isveç malı. Ödül maması olarak Pedigree veya Gimdog kullanıyorduk, eğitimi onunla veriyordum fakat ödül mamasını evde yapmaya karar verdim. İnternette bir sürü ev yapımı ödül maması tarifi var, kuru mamayı yapamıyoruz bari ödül mamasını yapalım değil mi? Sonuçta hazır olarak alıyoruz ama içinde ne var bunu bilmiyoruz maalesef. Birde köpek tüy sağlığı için köpek macunu kullanıyoruz arada, çok etkili

Littlecats

teşekkürler benim köpeğim dişi :)

Mehmetkr

10 yaşındaki bir köpeğin biraz daha zayıf ve fit olması daha iyi olur onun için elinizden geldiğince hareket etmesini sağlayın. 5 yaşında olsaydı kilosu normal derdim ancak bu yaşta biraz daha fit olması gerek bence.

zibityus

köpek ayaktayken üstten baktığınızda silindir gibi görünüyorsa kilolu demektir. kum saati gibi görünmesi gerekir. )( böyle bi şey olmalı yani

BurcuAlexx

Zamanla yaşlanıyor artık :)) evet otururken daha şişko duruyor sanki, ayaktayken de fit gibi😂 bende bilemedim ki :D

BurcuAlexx

@LittleCats teşekkürler, senin köpeğinin de kilosu iyi aslında. Kangallar normalde de zaten biraz kilolu oluyorlar.

Mesela internette kangalların ortalama kilosuna Dişi: 41–54 kg, Erkek: 50–66 kg diyor :))

BurcuAlexx

Evet artık biraz yaşlandığı için kilosuna, sağlığına çok dikkat ediyorum❤️