Covid

Yagizsolakk

Anket

Evet bulaşır.
(11 oy)
Hayır bulaşmaz.
(13 oy)
Toplam (24 oy)

Covidin insandan kedilere bulaşma durumu varmı ? (Duyar kasılmasın sadece soruyorum)

8 CEVAP

Bisuskonuscam

Hayır bulaşmaz diyenler neye göre diyor bunu. Valla garip. Çevremde pozitif olup kedisine bulaştıranlar varken. Bağışıklığı güçlü/normal olanlara farketmiyor ama düşük bağışıklığı olanlarda sıkıntı oluyor.

Denizygt

Evet ülkemize virüsün ilk geldiğinde bilim kurulu üyelerinden biri açıklamıştı haberlerde insanlardan hayvanlara bulaşır ama hayvanlardan insanlara geçmez diye örneğinede bizzat şahit oldum evinde kedisi olan bir ailede pozitifli birinden kediyede geçmiş tedavisi çok zorlu bi süreç olduğu için manavi ve maddi yönden çok Zor anlar yaşamışlar malesef kurtulamamış zaten yavrucak 🥺

Bisuskonuscam

Yetişkin kedi olduklarından sadece takviyeyle geçiren de oldu antibiyotik içen de. hepsi iyi şükür bir kayıp yaşanmadı.

Zeynepulku

İnsanlardan bulasiyor hatta gecenlerde bir ülkede covidki kedilere öldürülmüş. Baya tepki göstermişlerdi. Cin'de de kedi ve köpeklerle vakalar vardı. Ama tam bulaşır ama bulaşmaz diyen bir kaynak bulamadım sadece haber siteleri.

Yagizsolakk

Herkese teşekkürler.bi üyemiz ile ve ayriyeten vet.hekimimlede görüştüm.bildikleri ve yaşadıkları tecrübelerle aydınlattılar. Kedi ile insan coronası farklı iki akrabağ virüsmüş. Herkese teşekkürler.şimdi kendimi iyi etme zamanı İNŞALLAH.🙂

Bizim ailecek olduk (4 kişi) Testlerimiz pozitif çıktığı gün veterinerimizi arayıp sordum. Sorun olmayacağınısöyledi. Eğer semptomları görürsek karantinadan sonra test yaparız dedi ama çok şükür hiç bir şey olmadı. İştahı, hareketliliği gayet iyi. Bizim de en son testlerimiz negatif çıktı.